Dr. Güntürk Üstün

Dr. Güntürk Üstün

Resmî Olmayan Uzunca Havayolu Andı

minikucak.jpg HAVAYOLU. Budur bizim hem asıl adımız hem asal amacımız.

Ve her ne kadar resmî olmasa da, ne fazla kısa ne de fazla uzun olmalıdır ANDımız.
Bununla birlikte, bizi iyi tanıdığını düşündüğümüz [daima ünlü ve efsanevi olduğumuzdan], bizim ise kendisini hemen hiç bilmediğimiz [pek tanınmamış olduğundan] şair-yazar Dr. Güntürk Üstün’ün samimi ve orijinal türden bir emek harcayarak kotardığı bu ANDın görece uzunluğundan yakınmadığımızı vurgulamakta yarar görüyoruz.

Yine de dileyen sivil havacılık kuruluşunun/kurumunun bu örnek ANDı beğenisine göre kısaltıp uzatmakta [ya da bütünüyle yok saymakta] sınırsız bir özgürlüğe sahip olduğunu -Dr. Üstün’ün de nazik onayı ile- anımsatmak isteriz.

ucak-and1.jpg

minikucak-001.jpg “Dünya” denilen bu eşsiz gezegen var oldukça, biz de bu gezegende var olmaya ve bizden güvenlerini esirgemeyen müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla beraber, en uygun ulaştırma çözümlerini keşfetmek ve insanlığın kullanımına sunmak için her zorlukla yekpare vücut halinde yüzleşmeye kesin kararlıyız.

minikucak-001.jpg Ne terör olayları, ne savaşlar, ne ekonomik krizler, ne pandemiler, ne de teknik aksaklıklar bizi havalimanlarımızdan yükselişe geçmekten kalıcı biçimde alıkoyamaz.

Ne de olsa yeryüzünden daha çok gökyüzüdür bizim sevgili ve dinlendirici ortak evimiz.

Ne de olsa “barış güvercinleri” kadar “aşk kumruları”dır gönüllü bekçileri oylumlu yuvamızın.

ucak-and2.png

minikucak-002.jpg Gökyüzündeki bulutlar gibi; ateşteki oksijeni, topraktaki taşla kumu, denizdeki tuzu da acılı ve kalıcı şekilde öğretmiştir bize bilgi tutkunu varoluş deneyimimiz.

İnsanlığın devingen gelişimine koşulsuz katkıda bulunmak üzere çıktığımız, hız-rahatlık-emniyet odaklı bu yürekli serüvenimiz boyunca elim kazalar ve hain saldırılar neticesinde sonsuzluğa uğurladığımız tüm personelimiz [başta özverili kokpit ve kabin ekiplerimiz olmak üzere] ile tüm değerli yolcularımızın isimlerini tek tek unutkanlıksavar belleğimizde asla azalmayacak derin bir saygıyla anarak taşırız.

minikucak-002.jpg Zamanlarının hayli ilerisindeki dâhi mucit “Wright Kardeşler” ile zamanlamaları inanılmaz derecede müthiş, yetenekli “Jet Çağı” yaratıcılarından bize kalan paha biçilmez ve birleştirici nitelikteki definemsi mirasın tamamen ayrımına varmışızdır.

Öte yandan, yanlış ellere geçtiğinde nasıl kolayca yıkılabileceğini de biliriz kardeşlik ülküsüyle sarıp sarmalanmış, öncülük zengini HAVAYOLU birliğinin.

logolar-hava.jpg

minikucak-003.jpg HAVAYOLU. Budur bizim hem asıl adımız hem asal amacımız.

Kaos, umutsuzluk ve en kuşku uyandıran komplo hipotezleriyle teorileri havayı doldursa da, nereye nasıl uçacağımızı ustalıkla başarırız biz.

Esen ve esenleyici gökler artı sadık konuklarımızla gönensin dengeli varlığımız.

Dengeli varlığımızla gönensin esen ve esenleyici gökler artı sadık konuklarımız.

Ve pistleri, rotaları, talihleri apaçık olsun büyük çoğunluğu “İkarus”u imrendiren “jet tüyü” ile kaplanmış, insan yapımı dev ama zarif metal kuşlarımızın.

Verimli günler ve gelecek yazımda yine bu sütunda görüşmek üzere.

Bu yazı toplam 2376 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.