DHL, otomotiv sektöründe geleceğe hazırlanıyor

DHL, otomotiv sektöründe geleceğe hazırlanıyor

DHL Supply Chain ayrıca gelecekte ürün geri çekmelerin sayısında yaşanabileceği tahmin edilen artışa karşı, otomobil sektörünün devleri için tüm...

DHL Supply Chain ayrıca gelecekte ürün geri çekmelerin sayısında yaşanabileceği tahmin edilen artışa karşı, otomobil sektörünün devleri için tüm dünyada uygulanabilecek bir geri çağırma çözümü geliştirdi.

Tüm sektörlerde olduğu gibi otomotiv sektöründe de önümüzdeki dönemde tedarik zincirleri önemli değişimlerden geçmek zorunda kalacak. Gelişmekte olan pazarlar, sektör için pek çok fırsata gebe. Örneğin dünya çapında motorlu araçların yaygınlık (motorization) seviyelerine bakıldığında Hindistan, ABD?nin 1915 yılında olduğu seviyeyi bugün yaşıyor. Tüm dünya çapında 2012?de toplam 71 milyon, 2017?deyse 100 milyon toplam binek ve ticari araç satışı olacağı tahmin ediliyor.  Bu sektör için büyük bir fırsat anlamına gelse de gelişen pazarlar fırsatların yanı sıra araç takibi, altyapı eksiklikleri gibi güçlükleri de beraberinde getiriyor.

DHL Supply Chain?e göre, yaşadığımız ?dijital? hızlanma sonucu yükselen müşteri beklentilerini karşılamak gittikçe zorlaşacak. Hem operasyon yönetim biçimlerinde hem de finansal modellerde revizyonlar yaşanacak. Sektör için üç anahtar kelimeyse ?sürdürülebilirlik?, ?güvenilirlik? ve ?yenilikçilik? olacak.

DHL, tüm dünyada otomotiv sektörünü ve tedarik zincirlerini ?dönüştürecek? olan 6 önemli faktörü şöyle sıralıyor:

1. Yakıt fiyatlarının artması

2. İklim değişiklikleri ile birlikte karbon ayak izini azaltacak çözümler

3. Gelişen pazarlarda yaşanan ciddi ?büyüme?

4. Kalite ve risk yönetimi uygulamaları (First Choice, 6 Sigma, ISO?)

5. Altyapı eksikliği sonucu oluşan yetersizliklerden kaynaklanan yatırım ihtiyacı

6. Teknolojik gelişmeler ve RFID, GPS izleme, uydu iletişimi gibi yeni teknolojiler

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.