Şirketiniz hazır mı? Salgınlar, terörist hareketler ve diğerleri

Şirketiniz hazır mı? Salgınlar, terörist hareketler ve diğerleri

Son 5 yılda SARS, kuş gribi (Avian Flu / H1N5) ve domuz gribi (swine flu / H1N1) bütün dünyayı etkiledi. Ölümlere yol açtı. Şirketiniz salgınlara hazır...

Son 5 yılda SARS, kuş gribi (Avian Flu / H1N5) ve domuz gribi (swine flu / H1N1) bütün dünyayı etkiledi. Ölümlere yol açtı.

Şirketiniz salgınlara hazır mı? Çalışanlarınızın etkilenirse ne yapabilirsiniz?

Müşterilerinize yönelik hizmetleriniz ve operasyonlarınızın etkilenmesini nasıl engelleyebilirsiniz ve operasyonlarınızı nasıl yönetebilirsiniz?

Bize bir şey olmaz yaklaşımı mı ? Yoksa gerekli önlemler alınmalı mı? Aldınız mı?

Dünya Ticaret Merkezi, 9 Eylül 2001’deki feci olaydan önce 1993 senesinde bombalı saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda bir lojistik firmasının aracı kullanılmış ve patlayıcılar da saldırıdan önce yine bir lojistik firmasının deposunda tutulmuştu. 9 Eylül 2001 sonrası başta A.B.D olmak üzere bir çok ülke bu tür olaylara karşı C-TPAT (Customs Trade Partnership Against Terrorism), CSI (Container Security Initiative Program), MTSA (Maritime Transportation Security Act, 2002), AB 1875/2006 Regulation gibi yeni yasal zorunluluklar getirdiler.

Şirketinize ait aracın veya deponuzun bu tür bir eylemlerde kullanılma olasılığı var mı?

Nasıl tedbirler alabilirsiniz?

Tedarik zincirinde ürün ve bilgi akışının kesintisiz ve sürekli olması esastır.

Lojistik süreçlerin ve operasyonların, salgınlar, terörist eylem ve diğerlerinden dolayı durması veya durdurulması, Tedarik Zinciri’nin performansını da olumsuz etkileyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.