Lojistik Fuarı ve Lojistik Ödülleri

Lojistik Fuarı ve Lojistik Ödülleri

8-10 Aralık 2011 tarihleri arasında, İstanbul’da, İstanbul Fuar Merkezinde Türkiye’de bu güne kadar yapılmış en geniş katılımlı, en çağdaş fuar...

8-10 Aralık 2011 tarihleri arasında, İstanbul’da, İstanbul Fuar Merkezinde Türkiye’de bu güne kadar yapılmış en geniş katılımlı, en çağdaş fuar organizasyonuna şahit olduk. Bu yıl 5.’si gerçekleşen Logitrans Lojistik Fuarı, 23 ülkeden, 207 katılımcı sağlayarak uluslararası özelliğini de ortaya koymuştur.

Türkiye’de Lojistik sektörünün destekçisi Eko Fuarcılık ile Alman fuarcılık devi Messe Munchen’in ortaklığında düzenlenen bu fuarda; Türkiye’den 96, İtalya’dan 45 Almanya’dan 24 firma katılımcı olarak yer aldılar. Avusturya, Hollanda, İspanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Afganistan, Gürcistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Letonya, Romanya, Bulgaristan, Lüksemburg, Belçika, Polonya, Ukrayna, Çin, Fransa, İran, Yunanistan ve İsviçreli lojistikçiler de fuarda stand açtılar.

Tesis, düzenleme, destek hizmetleri, yönetim olarak Türk lojistik sektörüne yakışır bir fuar izledik. Katılımcı firmaların memnuniyetleri, gelecek sene daha büyük bir alanda katılım sözü vermeleri, sektörümüzün büyümesi konusunda en belirgin gösterge olmuştur.

Fuar süresinde çeşitli salonlara konferanslar ve paneller düzenlenmiştir. 9 Aralık 2011 günü düzenlenen bir aktivite de; bu sene 2.’sini organize ettiğimiz 2. Lojistik Ödülleri toplantısıdır. Sektör basınının, sektör derneklerinin oluşturduğu kalabalık bir jüri  2011 yılı başarılı lojistikçilerini, lojistiğin “Oskarı” olmaya hak kazanan “Atlas” heykeli ile ödüllendirdi. Ulaştırma Bakanlığımızdan belge almayı gerektiren 8 kategoride, dernek veya oda üyeliği gerektiren 4 kategoride Lojistik Atlas’ları sahiplerini buldu. Bunun ötesinde 5 adet lojistik projesi de jüri tarafından ödüllendirildi.

Ödüller;

Uluslararası Lojistik Omsan Lojistik

Uluslararası Taşıma Organizatörleri  Balnak Lojistik

Uluslararası Ticari Eşya Taşımacılığı  Inter Kombi

Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği Netlog Lojistik

Yurtiçi Taşıma Organizatörlüğü Ceynak Lojistik

Yurtiçi Kargo İşletmeciliği Aras Kargo

Uluslararası Deniz Taşımacılığı MSC Gemi Acentalığı

Uluslararası Deniz Taşıması Organizatörlüğü YUG Lojistik

Demiryolu Taşımacıları Kale Nakliyat

Demiryolu Taşıma Organizatörlüğü Eksper Tren

Uluslararası Hava Taşıması THY Turkish Cargo

Uluslararası Hava Taşıma Organizatörlüğü Gökbora

Liman İşletmecileri MIP Mersin Liman İşletmesi

firmalarına verildi.

Lojistik projeleri konusundaki ödülleri de Madosan Raf sistemleri, Ford Otosan, Yug Logistics, İnci Lojistik Ve Neddlloyd Road Cargo paylaştı.

Türk lojistik sektörü büyüyen depolarıyla, artan araç kapasiteleriyle, genişleyen şubeleriyle, artan cirolarıyla,  kapasitesinin artmakta olduğunu ortaya koymaktaydı. Bu kez de katıldığı fuardaki standlarıyla, ilgisiyle, dekorasyonuyla, üst yönetiminin hazır bulunmasıyla, “Lojistik Atlasları” ödülüne olan başvurusuyla, ödül törenine katkısıyla büyümenin devam edeceği işaretini vermiştir.

Yarışan tüm şirketlere teşekkür ediyor. Bu yıl ipi önde göğüsleyen şirketlerimizi de kutluyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum