Her şey hayal etmekle başlar

Her şey hayal etmekle başlar

Merhaba, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı olarak bir hayalim vardı. Tüm yurtta coşku içerisinde kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları...

Merhaba,

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı olarak bir hayalim vardı. Tüm yurtta coşku içerisinde kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında denizden resmi geçit ve gece fener alayı düzenlenmesi.Bu hayalimizi gerçekleştirmek üzere İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güney Deniz Saha Komutanlığı ile birlikte harekete geçtik. Ortak yapılan pek çok toplantıların ardından hazırlıklar tamamlandı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda protokol denizden selamlandı ve gece fener alayı coşkusu yaşandı.

 

Gündüz yapılan denizden resmigeçit törenlerine; Güney Deniz Saha Komutanlığı’na bağlı TCG Önder ve İZDENİZ’e ait ‘Gölcük’ yolcu gemisi, 30 adet balıkçı teknesi, “Engelli Değil Yelkenli” projesi kapsamında 2 adet RS Vision yelkenli tekne ile işitme engelli yelkenciler ve yelken kulüplerinden toplam 18 yat ve 4 motor yat ,İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanları Şube Müdürlüğü’ne bağlı Polis-5 botu, İzmir Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçak İstihbarat Gümrük Muhafaza Müdürlüğü Cumhuriyet Botu, Türkiye Denizcilik İşletmeleri İzmir İşletmesi Müdürlüğü’ne bağlı Pilot-66 botu, İzmir Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı Yalıçapkını teknesi, TURYOL’a bağlı Kırçıloğlu 2 yolcu motoru katıldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde DTO İzmir Şubesi ve Ege Bölgesi Balık Avcıları Derneği tarafından vatandaşlara 500 kilo balık ile 4 bin adet ekmek dağıtıldı. Emir Çakabey İskelesi’nde düzenlenen etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Balık-ekmek dağıtımı sırasında vatandaşlara ayrıca, balığın faydalarının anlatıldığı broşürler dağıtıldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımız gece denizden düzenlenen fener alayı ile devam etti. Pasaport İskelesi-Gündoğdu Meydanı-Bostanlı-Üçkuyular arasında düzenlenen fener alayına; Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’na bağlı TCSG-107,  İZDENİZ’e ait ‘Gölcük’ yolcu gemisi, 30 adet balıkçı teknesi, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanları Şube Müdürlüğü’ne bağlı Polis-5 botu, S.S Turizm ve Yolcu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı Kırçıloğlu 2, İzmir Tarım İl Müdürlüğü’ne ait Yalıçapkını, Karşıyaka Yelken Kulübü’ne ait Ahmet Reis Teknesi ve Lemon eğitim yatı katıldı. Deniz Polisi tarafından havai fişek gösterisi yapıldı.

 

DTO İzmir Şubesi olarak denizcilik alanında İzmir’de bir ilki gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. Denizi ön plana çıkaran etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

 

Sevgilerimle…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.