DTO İZMİR, YELKEN VE YAT YARIŞLARI…

DTO İZMİR, YELKEN VE YAT YARIŞLARI…

Merhaba, “Denizci millet, denizci ülke” kavramını yerleştirmeye ve topluma deniz sevgisini anlatmaya çalışan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, aynı...

Merhaba,

“Denizci millet, denizci ülke” kavramını yerleştirmeye ve topluma deniz sevgisini anlatmaya çalışan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, aynı zamanda spor alanında da verdiği destekleri sürdürüyor.

Haziran ayında kutladığımız 20. yıl etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiğimiz “DTO 20. Yıl Yelken Yarışları” denizseverler ve sporcular arasında büyük ili gördü. Deniz Ticaret Odası İzmir şubesi olarak bu yarışların devamını getirmeye karar verdik. Şimdi sırada “DTO İzmir Atatürk Kupası Yat Yarışları” ile “DTO İzmir Atatürk Kupası Yelken Yarışları” bulunuyor.

10 Kasım 2007 Cumartesi günü saat 11.00’de İzmir levent Marina’nın önünden başlayacak olan “DTO İzmir Atatürk Kupası Yat Yarışları”nın ödül töreni, 11 Kasım 2007 Pazar günü, Güney Deniz Saha Komutanlığı Narlıdere Sosyal Tesisler Komutanlığı Misafirhanesi’nde gerçekleşecek.

“DTO İzmir Atatürk Kupası Yelken Yarışı” ise bir hafta sonra. 17 kasım 2007 Cumartesi günü. KSK Yelken Şubesi önünden saat 11.00’de başlayacak olan yarışların ödül töreni ise, 18 Kasım 2007 Pazar günü KSK Yelken Şubesi’nde gerçekleşecek.

İzmir Körfezine baktığımızda çoğu zaman sadece yük ya da konteyner gemilerinin olduğunu görüyoruz. İşte biz bu gemilerin yanına yelkenlileri eklemek istedik. Yıllardır kötü kokusu ile adını duyuran İzmir Körfezi’nde artık yelken yarışlarının yapıldığını göstermek istedik.

“Denizci Millet, Denizci Ülke” felsefemizin uzantısı doğrultusunda hayata geçen yarışmaları aynı zamanda geleneksel hale getireceğiz. Bundan sonra her yıl İzmir Körfezi’nde süzülen  yelkenli tekneleri göreceğiz. Hedefimiz ise yarışmaların, bölgemizde ve Türkiye’de yılın en önemli ve değerli kupalarından biri haline getirilmesi. Bu amaçla yola çıktık. Yelkenciliğin en üst noktası olarak kabul edilen yelken yarışları ile aynı zamanda su sporlarının önemini vurgulamak ve anlatmak istiyoruz.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Su sporlarına yönelik olarak verdiğimiz bir başka destek ise Deniz ve Ateş Çınar kardeşler.

Foça Yelken İhtisas Kulübü sporcularından olan ve 1995 yılından buyana yelken sporu ile uğraşan Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sponsorluğunda çalışmalarını sürdürüyor. Çınar kardeşler, Türk yelkenciliğinin adını uluslar arası sularda duyurmayı kendilerine ilke edindiler. Kardeşlerin aralarında dünya ikinciliği, Balkan Şampiyonluğu dahil olmak üzere pek çok ödülü bulunuyor. Başarılı gençlerimiz son olarak 3-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapılan “420-470 Türkiye Şampiyonası” nda, 470 sınıfında Türkiye şampiyonu oldu.Çınar kardeşler, son yarışmada kazandıkları kupalarını Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ne hediye ettiler.

Bu tür çalışmalarda yer almaktan Oda olarak büyük mutluluk duyuyoruz ve bu tür çalışmaların sürekli olarak arkasındayız. Biz bir konunun altını özellikle çiziyoruz. Deniz ile ilgili bütün etkinliklerin arkasındayız ve destek vermeye devam edeceğiz. Bizim en önemli amaçlarımız arasında denizciliği ve deniz sporlarını sevdirmek yer alıyor. Bu sporlara olan ilginin her geçen gün artması ise bizleri mutlu ediyor. Rotamız; deniz ve deniz sevgisi….Bu çizgide ilerleyeceğiz…

Sevgilerimle…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.