Caterpillar, Türkiye'yi üretim üssü yapıp bölgeye açılacak

Caterpillar, Türkiye'yi üretim üssü yapıp bölgeye açılacak

Caterpillar İnşaat Endüstrisi ve Büyüyen Pazarlar Grup Başkanı Richard Lavin, Türkiye pazarına gelip üretim yapmak ve Türkiye'nin stratejik konumunu kullanarak...

Caterpillar İnşaat Endüstrisi ve Büyüyen Pazarlar Grup Başkanı Richard Lavin, Türkiye pazarına gelip üretim yapmak ve Türkiye'nin stratejik konumunu kullanarak bölgeye açılmak istediklerini söyledi.

Caterpillar İnşaat Endüstrisi ve Büyüyen Pazarlar Grup Başkanı Richard Lavin, Türkiye pazarına gelmek ve üretim yapmak istediklerini belirterek, ''Türkiye bölgede stratejik öneme sahip bir ülke. Sadece Türkiye pazarına değil aynı zamanda bölge pazarlarına da ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile bir süre önce görüşen Caterpillar İnşaat Endüstrisi ve Büyüyen Pazarlar Grup Başkanı Richard Lavin, Türkiye'deki teşvik sistemine ilişkin bilgiler aldı ve Türkiye'de üretim yapma isteğini ifade etti.
"TÜRKİYE BÜYÜK YATIRIMCILARA BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise, Caterpillar paletli iş makinelerine ismini veren bir marka olduğunu anımsatarak, ''Belediye başkanlığım döneminde de paletli makine alınacağı zaman iş makinesi değil CAT alacağımızı söylerdik'' dedi.
Türkiye'ye yatırım için zaman doğru zaman olduğuna işaret eden Ergün, Türkiye'nin kendi içinde bile bir çok potansiyeli barındırdığını kaydetti. Bakan Ergün, Türkiye'de enerji, kentsel dönüşüm, altyapı, inşaat, toplu konut, ulaşım gibi bir çok alanda potansiyel olduğunu vurgulayarak, ''Bunun dışında çevre ülkelerde de ciddi fırsatlar ve dönüşümler var. Türkiye'de tüm bu coğrafyaya hitap edecek üretim gücü ve kabiliyeti var, insan kaynakları da buna müsaittir. Türkiye büyük yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor. Türkiye'de sanayileşme kültürü var. Ayrıca yeni teşvik sistemi, iş makineleri yatırımına da bir çok imkan sunuyor'' diye konuştu.
BAKANLIK: YATIRIM YERİ KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRİZ
Yatırımın Organize Sanayi Bölgelerinde yapılırsa teşvik edilecek unsur arttığına işaret eden Ergün, büyük yatırımlarda lojistiğin de çok önemli olduğunu belirtti. Nihat Ergün, bir çok Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) demiryolunun ya içinden geçtiğini, ya da OSB'lerin demiryoluna yakın olduğunu ifade ederek, ''Türkiye'de Ar-Ge alanında da çok önemli teşvik ve destekler var. Caterpillar olarak bir Ar-Ge merkezi kurabilirsiniz. Nasıl sanayi için teşviklerimiz varsa Ar-Ge için de teşviklerimiz var. Bakanlık olarak Ar-Ge merkezi ve yatırım yeri konusunda yardımcı olabiliriz. Caterpillar gibi uluslararası yatırımcılara kapılarımız her zaman açık. Her konuda yardıma hazırız'' dedi.
LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.