Artık, kimse çevreyi ‘kamyonlar kirletiyor’ diyemeyecek !

Karayolu, çevresel faktörlerden ötürü, en çabuk infaz edilen taşıma modudur. Türkiye ihracatını sırtlayan kamyonlarımız ne ülkemizde ne de yurt dışında pek de istenmez. Ama, bundan böyle bu önyargı değişiyor. Çünkü, Azerbaycan’ın enerji devi Socar’ın ‘Mavi Koridor’ projesiyle yollardaki doğal gazlı kamyon sayısı artacak. Bu da daha temiz bir dünya anlamına geliyor.

Mavi Koridor, CNG’li ağır ticari araçların, Avrupa’nın bir ucundan yola çıkıp İzmir, İstanbul, Ankara ve Mersin gibi önemli ticaret kentlerine kadar ulaşmasını sağlayan benzersiz bir uygulama olacak. Örneğin; Almanya’dan yola çıkan CNG’li bir TIR, SOCAR’ın yol boyunca konumlandırdığı OTO-CNG istasyonları sayesinde, Mersin Limanı’na kadar hiçbir yakıt sıkıntısı çekmeden ulaşabilecek. Yakıt olarak sıkıştırılmış doğalgaz kullanan TIR ise, hem daha düşük bir yakıt maliyeti sunacak, hem de daha düşük karbon salımı sayesinde diğer yakıt türlerine oranla çevreyi daha az kirletecek.

MEVCUT ARACINIZLA İSTER DİZEL, İSTER CNG KULLANIN

SOCAR’ın geliştirdiği DUAL SYSTEM de, kullanıcıya önemli avantajlar getiriyor.  Sistemin bize göre en çarpıcı yanı, aracın dizel özelliğini kaybetmeden CNG kullanabilir hale gelmesi.  Motorin ile birlikte ve aynı anda tüketilen CNG yakıt giderlerinde önemli tasarrufların önünü açıyor. CNG’nin geleneksel yakıtlara göre daha temiz ve daha verimli yanan bir yakıt olması sebebiyle kalıntı ve siyah duman bırakmıyor; bu sayede bakım süreleri uzuyor ve servis giderleri, dolayısıyla işletme maliyeti düşüyor.

AIRDOME İLE FARKLI BİR DEPONUZ OLABİLİR

Çok geniş bir araziniz var. Ekonomik ve çevreye duyarlı  büyük bir depo kurmak istiyorsunuz. Artık işiniz hiç de zor değil. Çünkü , Broadwell Türkiye’nin çözümleriyle bunu yapmanız mümkün. Air Dome kolonsuz olduğu için hiçbir şekilde bir alan kaybı yaşamıyorsunuz. Sistem havayla şişiyor, şişme tamamlanınca kompresörler duruyor. Ne zaman ki, bir hava kaybı söz konusu oluyor, o dakika kompresörler devreye giriyor ve şişmeye başlıyor. Birçok alanda kullanılan Airdome, lojistik amaçlı ‘kolonsuz büyük depolarınız olabilir’ anlamına da geliyor. 

Lojistiği kolaylaştıran yeni hamleleri her sayımızda duyurabilmek dileğiyle…

Saygılar.

socar-cng.jpg

Bu yazı toplam 2277 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.