8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Lojistikçi Kadınlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Lojistikçi Kadınlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. 1975 yılında Dünya Kadınlar Yılı'nı ilan eden Birleşmiş...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür.

1975 yılında Dünya Kadınlar Yılı'nı ilan eden Birleşmiş Milletler Örgütü, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart'ı tüm kadınları için Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kararlaştırdı.

Karayolu faaliyetleri, demiryolu faaliyetleri, havayolu faaliyetleri, denizyolu faaliyetleri, depo faaliyetleri, liman operasyonları ve lojistik ile ilgili diğer bütün faaliyetler ilk bakışta sanki erkek egemen gibi görünmektedir.

Lojistik ile ilgili faaliyetler zordur. Lojistik ile ilgili faaliyetler emek yoğun iş gücü gerektirir.

Lojistik faaliyetleri yerine getirenler, 7 saat 24 saat çalışmak ve uzun süre evinden, ailesinden, sevdiklerinden uzakta çalışmak zorunda kalabilir.

AMA lojistik, sadece erkeklerin tekelinde olan bir iş değildir, sadece kas gücünü gerektirmez.

Türkiye’deki lojistik firmalarında çalışan ve şirketlerdeki lojistik operasyonları yapan tanıdığım bir çok kadın var.

Tanıdığım kadınların arasında üst düzey yöneticiler, orta düzey yöneticiler, uzmanlar ve diğer statü ve pozisyonda çalışanlar bulunmaktadır.

Tanıdığım kadınlar arasında şirketlerin bütün faaliyetlerinde çalışan özellikle operasyonlarda ve sahada çalışanlar bulunmaktadır.

Tanıdığım bu kadınlar, pek çok erkek meslektaşına göre daha yüksek performans ve daha etkili sonuçları ortaya koymaktadır.

Tanıdığım bu kadınlar, pek çok erkek meslektaşına göre çok daha fazla dikkatliler ve çok daha az hata oranı ile işlerini yerine getiriyorlar.

Tanıdığım bu kadınlar, pek çok erkek meslektaşına göre çok daha fazla müşteri odaklı çözümler sunabilmektedir.

Ders verdiğim okullarda öğrencilerimin neredeyse yarısı genç kadınlardan oluşmakta olup özellikle operasyon gibi zorlu faaliyetleri yapmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Lojistik ile ilgili sunum yapmak için davet edildiğim okullarda dinleyicilerin yarısından fazlasını genç kadınlar oluşturuyor.

Daha çok kadının, lojistik sektörüne girmesi teşvik edilmelidir.

Dünya, kadınlar ile güzeldir.

Lojistik, kadınlar ile daha güzeldir. Bütün Dünya Kadınlarının ve lojistikçi kadınların, Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.