U.N Ro-Ro halka arz için SPK'ya başvurdu

U.N Ro-Ro halka arz için SPK'ya başvurdu

U.N Ro-Ro şirketi, paylarının halka arzı ile ilgili olarak hazırlayıp Sermaye Piyasası Kurulu'na ilettiği izahnameyi yayımladı.

U.N Ro-Ro şirketinden yapılan açıklamaya göre şirket, paylarının halka arzı ile ilgili olarak SPK'ya iletilen ve henüz kesinleşmemiş izahnamenin elektronik kopyası şirketin internet sitesinde yayımlandı. 

İzahnemade şirketin ödenmiş sermayesinin 822 milyon 757 bin liradan 1 milyar 47 milyon 757 bin liraya çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek toplam 225 milyon lira nominal bedelli pay ile mevcut ortaklardan Trieste Midco Denizcilik ve Taşımacılık AŞ'nin sahip olduğu 300 milyon lira nominal değerli payların halka arz edileceği belirtildi. 

Toplanan kesin talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması durumunda Trieste Midco Denizcilik ve Taşımacılık AŞ'ye ait 80 milyon lira nominal değerli payların da halka arz edilecek toplam pay miktarına ekleneceği ifade edilen açıklamada, halka arza aracılık edecek Garanti Yatırım ve İş Yatırım'ın internet sitelerinden konuyla ilgili duyuruların takip edilebileceği ifade edildi. 

U.N Ro-Ro'nun, merkezi Türkiye'de bulunan, Akdeniz'de kısa mesafeli ro-ro taşımacılığı hizmetleri sunan ve geminin varış noktasından sonra Avrupa içinde demiryolu bağlantılarını organize eden bir ro-ro operatörü olduğu aktarılan izahnamede, şirketin, İtalya, Fransa, Avusturya, Almanya, İsviçre, Slovenya, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Danimarka, Birleşik Krallık, İspanya, Portekiz, İrlanda'dan oluşan Avrupa'daki hedef pazar ile Türkiye arasında tekerlekli yük taşımacılığıyla uğraşan bir taşımacılık şirketi olduğu belirtildi. 

Timetürk

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.