Stäublı üç yeni tx2 robotunu piyasaya sunuyor

Stäublı üç yeni tx2 robotunu piyasaya sunuyor

Stäubli, orta yük taşıma kapasite aralığı için üç yeni 6 eksenli robotunu görücüye çıkarıyor. TX2-140, TX2-160 ve TX2-160L eklenmesiyle TX2 ürün ailesi genişliyor.

Orta yük taşıma kapasite aralığı için üç yeni Stäubli 6 eksenli robot görücüye çıkıyor: TX2-140, TX2-160 ve TX2-160L.

HASSASİYET, GÜVENLİK VE BAĞLANABİLİRLİK

Böylece mevcut TX2 neslini genişleterek toplamda dokuz model çıkaran firmanın sunduğu robotlar, sağlam yapıları ve akıllı tasarımları, onları zorlu ortamdan sterilize ortamlara kadar değişen koşullar için ideal seçim haline getirirken en yüksek düzeyde güvenlik ve bağlanabilirlik sağlıyor.

TX2-140, 1.510 mm'lik bir erişime ve TX2-160 ise 1.710 mm'lik sahiptir. Her ikisinin de maksimum 40 kg yük kapasitesi bulunuyor.

TX2-160'ın uzun kollu versiyonu olan TX2-160L; 2.010 mm'lik erişim mesafesine ve maksimum 25 kg yük kapasitesine sahiptir. Bu yeni modellerle firma şimdi kompakt TX2 90 ile büyük TX2-200 arasındaki boşluğu kapattı.

Böylece robotları dünya pazarındaki eşdeğerleri arasında en hassas konuma getiriyor. Örnek gösterebilecek dinamik değerleriyle birlikte alındığında örneğin 5. eksende 1.500°/s'lik maksimum hız bu en kısa döngü sürelerinin elde edilebileceği anlamına gelir. Dahası, firmanın tescilli sürücü teknolojisinin artık 5. eksende de kullanılması, önceki RX160 modeline kıyasla bileğin sertliğini önemli ölçüde artırmştır.

TEMİZ VE İNCE ALTI EKSENLİ ROBOTLAR

Yeni makinelerin bir diğer çarpıcı özelliği ise temiz oda uyumluluğu için elverişli kompakt tasarımlarıdır. Geniş ve verimli bir çalışma zarfına sahip olup konturları bozacak harici kablolar veya hortumları yoktur.

Tüm ortam ve besleme hatları, IP 65 koruma sınıfı standardıyla (isteğe bağlı olarak basınç ünitesi IP 67) tamamen sızdırmaz şekilde bir mahfaza içinde çalışır, bağlantılar talep üzerine robot kaidesinin altına dikey olarak gizlenebilir ve ölü alanlar ise sistematik olarak önlenmiştir. Bu, modern hijyenik tasarımın özüdür.

Temiz oda uyumlu özellikleriyle yeni altı eksenli robotlar, standart uygulamaların yanında hassas üretim ortamlarında kullanım için de eşit derecede uygunluk sağlar. İkinci durumda, üreticinin ilaç, tıp, fotovoltaik, metal, otomotiv ve ilgili sektörlerdeki uygulamalara özel bir odaklanması vardır. TX2 serisinden bilinen özel versiyonlarda - HE (Nemli Ortam), ESD (Elektrostatik Deşarj), Temiz Oda ve Stericlean varyantları - kademeli olarak uygulamalarda kullanılabilir hale geliyor.

Üretici, yeni robotların ultra kompakt tasarımından da özellikle gurur duyuyor. Bu bağlamda firma, imalat hücrelerinin ve hatlarının minimal bir alanda gerçekleştirilmesine izin verecek kadar küçük bir ayak izine sahip, kolay entegre edilebilen altı eksenli bir robot ile birçok entegratörün ve son kullanıcının isteklerini karşılıyor. TX2-160 için iki montaj seçeneği mevcutken - yani zemin ve tavan - TX2-140 herhangi bir açıda dikey bir yüzeye tutturulabilir ve 360° montaj seçeneklerine izin verir.

TÜM ROBOTLAR İÇİN TEK TİP KONTROL TEKNOLOJİSİ

Önceki model RX160'ın TX2-140 / 160 ile değiştirilmesi başka bir belirleyici avantaj getirdi: şimdi tüm altı eksenli robotlar aynı kontrol teknolojisi üzerinde çalışıyor ve bu da dijital olarak ağa bağlı üretim ortamlarında çoklu robot çözümlerinin uygulanmasını kolaylaştırıyor.

Hafif ve kompakt CS9 kontrolörü ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile TX2 serisi, insan-robot işbirliğinde yeni bir sayfa açtı. İlk defa MRC (Man Robot Collaboration) konseptlerini standart robotlar ile üretkenlikten ödün vermeden gerçekleştirmek mümkün hale geldi. Bu, özellik orta taşıma kapasite aralığındaki yeni modeller için de geçerlidir.

TX2 serisinin yeni üyeleri ayrıca her bir eksende bir dijital güvenlik kodlayıcısına ve entegre bir güvenlik PCB'sine sahiptir.

Tüm güvenlik fonksiyonları SIL3 / PLe güvenlik kategorisinin gereksinimlerini karşılar. Bu, operatörler ve proses ekipmanı için mükemmel koruma sağlar. Yeni robotların kapsamlı güvenlik özellikleri, Endüstri 4.0 uyumluluğu (OPC-UA sunucusu dahil), mekanik nitelikleri ve ortalamanın üzerindeki bakım aralıkları, geleneksel veya dijital olarak ağ bağlantılı ortamlarda üretkenliği garanti eder.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.