Sektör ! Dergileriniz olmasın mı istiyorsunuz?

Dünyada oldukça saygın bir yere sahip sektör dergiciliği, Türkiye’de ekonomik konjonktürün de etkisiyle yok olmak üzere.

Mesleğimizin, tasarruf edilecek kalemlerin ilk sırasındaki yeri hiç değişmedi. Her yeni sayı öncesi dosya konumuzu duyurmak için gönderdiğimiz e-maillere artık “nezaketen” dahi geri dönülmüyor. Tamamen ilan desteğiyle yürüyen bizler de, her sayıyı biraz daha zorlanarak ve minimize kârlarla sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz.

Sektör, basını ile birlikte yürüyebilir

‘Bu işte çok para var galiba’ diye düşünüp, reklamcılıktan dergi çıkarmaya soyunanları bir yana koyarsak, birçok arkadaşımız sektördeki yetkin kişilerle aynı bilgi seviyesine sahip diyebiliriz. En az onlar kadar konusuna hakim birçok sektör gazetecisi var. Hiç tevazu göstermeden kendimi de bu kategoride sayabilirim. Özellikle Türk lojistik sektöründeki gelişmeleri yıllardır en yakından takip eden gazetecilerden biriyim. Lojistik sektörüne yönelik binlerce makalem var. Birçok soruna, daha o sorunun muhatabının haberi olmadan ulaşabilecek bir jurnal ağına sahibim. Anlık gelişmeleri de, 16 yıldır en çok okunan lojistik haber sitelerinden biri olan www.lojiport.com ‘da geniş kitlelere ivedilikle duyuruyorum.

İşte aralarında benim de olduğum konusunda yetkin arkadaşlara sorunlarınızı anlatabilmeniz için ne kadar yakın olduğunuzu lütfen artık fark edin! Bunu büyük lojistik kuruluşlarının sahibi birkaç arkadaşımla yıllardır başarıyla yürüttüğümü söyleyebilirim. Bire bir açıklama yaptıklarında, devleti karşılarında bulacakları birçok konuda, makale ve haberlerimle onlar adına elimi taşın altına soktum. Bunu ne kadar iyi bir gazeteci olsa da, konusunda uzmanlaşmadığı için ulusal basında yazan arkadaşlarımızla yapamazsınız.

Bizler yaşarsak, sizlere daha faydalı olabiliriz

LOJİSTİK & EKİPMANLARI dergisi 9. yılına girdi. 8 yıl her ay çıkan dergimizi 2018 yılından bu yana iki ayda bir yayınlıyoruz. Çünkü, artan maliyetlerin yanı sıra, sektördeki dostlarımıza da her ay yük olmak istemedik. Hatırın çabuk tükenen bir sermaye olduğunun bilincindeyiz. Ama biz artan maliyetlere hala ilk çıktığımız reklam fiyatlarıyla direnirken, birlikte hareket etmemiz gereken partnerlerimizi aynı duyarlılıkta göremiyoruz. Bu da bizim beyhude bir çabanın içinde boşa çırpındığımızı görüp şevkimizin kırılmasına yol açıyor.

Lütfen ulusal basın ile birlikte katıldığımız toplantıları gözünüzün önüne getirin! Sorulan sorularda dahi konuya hakimiyetin hangi düzeylerde olduğunu mutlaka fark etmişsinizdir. Dünyada sektör basını temsilcilerinin ne kadar saygı gördüğüne hepimiz şahidiz. Bazı firmalar lansmanlarını dahi sektör basını emekçilerine yaptırabiliyor. O seviyelere çıkabilmek için ülkemizde daha çok sürenin geçmesi lazım ama en azından sizinle aynı dili konuşabilen; sizi anlayan, tanıyan dostlarınızın emeklerinin boşa gitmesine izin vermeyin. Büyük organizasyonlardan ayıracağınız küçük paylar, bizim daha uzun süre birlikte yürümemizi sağlayacaktır.

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 2910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.