Satko,araç takip sistemini tanıttı

Satko,araç takip sistemini tanıttı

1994 yılından bugüne Türkiye’de Qualcomm Enterprise Services ürün ve hizmetleri temelinde Araç Takip hizmetleri sunan Satko Teknoloji,  dijital takograf...

1994 yılından bugüne Türkiye’de Qualcomm Enterprise Services ürün ve hizmetleri temelinde Araç Takip hizmetleri sunan Satko Teknoloji,  dijital takograf sahibi araçların takibine yönelik olarak sağladığı Qualcomm OmniExpress ürünü ile uluslararası taşımacılık sektöründe operasyonel maliyetlerin kontrol altında tutulmasına olanak sağlıyor. Kablosuz iletişim teknolojilerinde dünya lideri olan Qualcomm’un tasarladığı ve ürettiği bu ürünlere dair en son yenilikler, 13-14 Eylül 2011 tarihlerinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen IQ2011 etkinliğinde gün yüzüne çıktı.

Mobil dünyanın en önemli liderlerinin bir araya geldiği etkinlikte, Türkiye'nin gelecekte Doğu için bir teknoloji merkezi haline gelme ihtimallerinin yanı sıra mobil dünyayı etkileyen global trendler hakkında da konuşuldu. Söz konusu trendler arasında araç takip sistemlerine getirdiği yenilikçi yaklaşımla lojistik sektöründe faaliyet gösteren şirketlere maliyet avantajı sağlayan Qualcomm OmniExpress ürünü de yer alıyor. FMS/CAN-bus’a bağlı, araca özel yerleşik bir bilgisayar vasıtasıyla çalışan Qualcomm OmniExpress çözümü, seyir halindeki araç filosunun tüm verilerini toplayıp GSM-GPRS bağlantısı aracılığıyla Qualcomm Ağ Yönetim Merkezine (Network Management Centre) yönlendiriyor. Sevk sorumlusu ve operasyon yöneticisi de Qualcomm’un bilgi portali sayesinde bu verileri ve tüm raporları anında görüntüleyebiliyor. Bu yöntemle şirketler iş güçlerinde önemli oranda verimlilik elde ettikleri gibi filolarının anbean durumlarını, konumlarını, sürücülerinin kullanım ve dinlenme sürelerini ve kullanım performans bilgilerini anlık mazot tüketim bilgileri de dahil olmak üzere görebiliyorlar. Kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlayan bu çözümle firmalar karbon salınım oranlarını da takip edebiliyor ve bu sayede çevreye katkı sağlanıyor. 

Qualcomm Enterprise Services Avrupa, Yönetici Direktörü Mark Warner, yaptığı açıklamada Qualcomm çözümleri arasında yer alan Qualcomm Euteltracs çözümünün bugüne kadar Türkiye’de çok yoğun ve çok verimli bir şekilde kullanıldığını gözlemlediklerini ve bu başarıda Satko’nun önemli bir payı olduğunu vurguladı. Dijital takograf ve FMS/Can-Bus bağlantısı gibi yeni teknolojik bileşenlere sahip Qualcomm OmniExpress çözümünün büyüyerek değişen nakliyeci ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladığını belirten Warner, son birkaç yıldır Avrupa’daki pazar  payının katlanarak artmasının bunun kanıtı olduğunu belirtti.

Türkiye’nin en eski ve en köklü araç takip hizmetleri sağlayıcısı Satko Teknoloji’nin Genel Müdürü Nedim Çelebiler, IQ2011 etkinliği ve Satko Teknoloji’nin sunduğu OmniExpress uygulamaları hakkında şu açıklamayı yaptı: “1994’ten bugüne Qualcomm  (QES) ürünlerini kendi yazılım ve servis hizmetlerimizle birlikte Türkiye’deki lojistik sektöründe faaliyet gösteren ve verimliliklerini artırmaya çalışan firmalara sunduk. Hizmetimizi sürekli olarak geliştirerek Qualcomm’un yeni nesil ürünlerini sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl üçüncüsü yapılan Innovation Qualcomm etkinliğinin İstanbul’da yapılması kararı bizi çok mutlu etti. Müşterilerimizin, Qualcomm’un uzman teknolojisini ve kablosuz iletişim alanındaki uzmanlığını görmesi ve yatırımlarını tanıması gerçekten heyecan verici.”

Satko Teknoloji Satış Müdürü Mustafa Teker ise Qualcomm çözümleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Firmaların yeni sayısal takograf yönetmeliği gereği elle yapmak zorunda oldukları pek çok işlem, OmniExpress ürünü sayesinde tamamen otomatik yapılıyor. Bu şekilde firmalar elde edilen iş gücü ile hem verimlilik elde ediyorlar hem de sistemden sürücü ve yakıt sarfiyatı ile ilgili detaylı raporlamalar elde ediyorlar. Dolayısıyla yaptıkları yatırımın tümünü bir yıl bile dolmadan yakıt giderleri ve iş gücü tasarrufu ile geri kazanabiliyorlar. Operasyonel verimliliği garantileyen bu çözümün ölçeği ne boyutta olursa olsun tüm firmaların karşılayabileceği bir yatırım maliyetine sahip olduğunu da önemle vurgulamak istiyorum.”   

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.