Otosan Kocaeli'ndeki üretimini artırıyor

Otosan Kocaeli'ndeki üretimini artırıyor

Ford Avrupa büyüme stratejisi doğrultusunda, Ford Otosan Kocaeli'ndeki üretim kapasitesini 400 bine çıkarıyor. Düzenlemeyle birlikte Ford Motor Company,...

Ford Avrupa büyüme stratejisi doğrultusunda, Ford Otosan Kocaeli'ndeki üretim kapasitesini 400 bine çıkarıyor. Düzenlemeyle birlikte Ford Motor Company, önümüzdeki yıllarda kapasite kullanımı, verimlilik ve yatırımların etkinliğini artırırken, üretim esnekliğinin de korunmasını sağlamayı amaçlıyor. Ford Avrupa büyüme stratejisi hakkında bilgi veren Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, "Ford, ekonomik krizin en kötü döneminden güçlü ve kârlı bir şirket olarak çıkmayı başardı. Avrupa'da ürün ve üretim noktalarının optimize edilmesi önümüzdeki yıllarda Ford Otosan olarak üretim kapasitemizi artırma konusunda da bize güçlü bir zemin oluşturacak" dedi.

Ford'un global ticarî araç üretim planlarında kilit bir rol oynayan Ford Otosan'ın yeni yatırım ve üretim planları hakkında bilgi veren Otay, "Ford Otosan olarak pazarın büyümesini iyi yöneterek, yeni ürünlere yönelik yatırımlarımıza hız verdik ve 2011'i 'ticari araçta yatırım yılı' ilan ettik. Geçtiğimiz yıl yeni jenerasyon Transit üretimi için Kocaeli'ndeki fabrikamızda yaklaşık 630 milyon dolarlık yatırım başlattık. Transit yatırımına ilaveten Kocaeli fabrikasında 205 milyon Euro'luk ikinci bir sabit kıymet yatırım kararı aldık. Segmentinde önemli bir boşluğu dolduracak olan 'yeni hafif ticari' aracımız Ford Otosan Ar-Ge ve Ürün Mühendisliği tarafından geliştirilecek. Yeni ürünler için yapılacak Sabit Kıymet ve Ar-Ge/ Mühendislik Geliştirme harcamalarıyla birlikte toplam yatırım tutarımız 1 milyar doları aşacak ve yatırımlar sonrası Kocaeli'ndeki üretim kapasitemiz 400 bin seviyesine ulaşacak" şeklinde konuştu. 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.