OSB'ler demiryolu hatlarıyla bağlanacak

OSB'ler demiryolu hatlarıyla bağlanacak

Üretim Reform Paketi’nin devreye girmesiyle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Endüstri Bölgeleri’ne (EB) ilaç gibi gelecek ‘demir yolu bağlantı hatları’ konusunda çalışmalar hız kazanıyor.

Üretim Reform Paketi’nin devreye girmesiyle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Endüstri Bölgeleri’ne (EB) ilaç gibi gelecek ‘demir yolu bağlantı hatları’ konusunda çalışmalar hız kazanıyor. Hem üretim reform paketinde konunun yer alması hem de Lojistik Koordinasyon Kurulunda alınan kararlar sonrası OSB ve EB’lere demir yolu iltisak hatları yapılması için çalışmalara başlandı. OSB’ler ve EB’lerin yer alacağı pilot bölgeler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrası belirlendi. Bakanlığın yaptığı çalışmalarda, konum ve yük kapasitesi açısından Bursa, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Konya ve Ankara şehirlerinde; teknik altyapı-yük kapasitesi değerlendirildiğinde ise Gaziantep, Çankırı Yakınkent ve Eskişehir OSB’lerde öncelikli olarak çalışma yapılmasını uygun buldu. 

MODELLER SEKTÖRE TANITILACAK
Bakanlık tarafından belirlenen OSB’lerle ilgili olarak yakın bir zaman içerisinde çeşitli odalara, ihracatçılara ve sektör temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantılarının yapılması planlanıyor. 

Osman ÇOBANOĞLU – TÜRKİYEGAZETESİ

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.