Kumport, haftasonu trafik çilesini deposuyla çözdü

Kumport, haftasonu trafik çilesini deposuyla çözdü

Kumport Limanı'na İnşa edilen yeni ambar sayesinde depoya ihracat ürünü getiren araçlar haftanın istediği günü gelip ürün bırakabiliyor ve bu sayede haftasonu artan giriş trafiğinden etkilenmiyor

Türkiye’nin ilk üç büyük limanından biri olan Kumport, yeni depo yatırımıyla ihracatçıya büyük kolaylık sağlıyor. İhracat deposu sayesinde, Ambarlı Limanı'nda açık sahada yapılan parsiyel ihracat yüklemeleri daha hızlı, daha düzenli ve güvenli bir şekilde yapılıyor.
Parsiyel yüklemelerin oluşturduğu yoğunluğa bir çözüm sunan Kumport, yeni yatırımıyla ihracatçının da yüzünü güldürecek. İhracat parsiyel yüklemeleri yükleme gününden önce liman içindeki ihracat deposuna alan Kumport, bu işlemle düzeni sağlarken olası karışıklığın da önüne geçiyor. İnşa edilen yeni ambar sayesinde, yükler gümrüklü sahaya alınarak ihracatçılara gümrük işlemleri için zaman kazandırıyor. İhracat yükünün güvenliğini artırarak yükün kapalı alanda gümrük hizmetlerinin yapılmasına olanak sağlıyor. Depoya ürün  getiren araçlar haftanın istediği günü gelip ürün bırakabiliyor ve bu sayede haftasonu artan giriş trafiğinden etkilenmiyor.
 
Teknolojik altyapı olası yanlışlıkları önlüyor

Kumport yeni ihracat ambarındaki işlemlerle yüklerin gideceği destinasyonlara göre ayırarak yanlış yüklemelerin önüne geçiyor. Gelen yükleri barkodlayarak fotoğraflanması olası yanlışlıkların önüne geçerken, ambara alınan yüklerin ambardaki lokasyonu, fotoğrafları ve gümrük işlemlerinin tamamlanmış olduğu bilgilerinin otomatik mail ortamında iletilmesi de işlemin doğru seyrinde ilerlemesini sağlıyor. Teknolojik alt yapı sayesinde bu tür aksaklıkların önüne geçen Kumport, ihracat yazılım programı ile de yüklerin liman sahasına hızlı ve doğru kabul edilmesine imkan sunuyor.
Kumport, firmaların online sistemi kullanarak yüklerini limana yönlendirebilmesinden, yüklerin düzene sokulmasına, yüklerin gideceği destinasyonlarına göre barkodlanmasından fotoğraflanmasına kadar pek çok hizmet sunuyor. Kapalı ve güvenli bir ortamda muhafaza edilen yükler, işlemlerini gerçekleştirmesi için de firmalara zaman kazandırıyor.  Yeni ambar, parsiyel yük tartım ve paletleme gibi hizmetler de verebiliyor.

LOJİPORT

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.