Başkent'te kaçak LPG istasyonları yıkılıyor

Başkent'te kaçak LPG istasyonları yıkılıyor

Kaçak LPG istasyonlarının yıkımı ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, "Yıkımla ilgili alınan belediye encümen...

Kaçak LPG istasyonlarının yıkımı ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, "Yıkımla ilgili alınan belediye encümen kararlarına ilişkin, muhatapların açmış olduğu davalar mahkemelerde reddedilmiş olup bu kararlar doğrultusunda yıkımlar gerçekleştirilmiştir." dedi.

Yıkım çalışmaları sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirten Mehmet Ercan, itfaiye araçlarının hazır bulunduğunu, kaçak olarak çalışan LPG istasyonlarında pompa ve tankların sökülüp, kaçak yapıların depoları ile birlikte yıkıldığını söyledi.

Kaçak LPG istasyonlarının 2005 yılından itibaren sıkı takibe alındığını ve yıkım çalışmalarının hızlandığını belirten Ercan, "Kaçak LPG istasyonları ile ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bazılarının daha önce defalarca mühürlendiği halde mühür kırıp faaliyet gösterdiklerine dair savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu vatandaşların bir kısmı, LPG istasyonlarını yakınlarına devrederek yeniden faaliyet gösterdiler. Onların da mahkeme kararına istinaden tekrar yıkımlarını gerçekleştirdik." diye konuştu.

Kentsel yerleşim birimlerinde kaçak olarak faaliyet gösteren LPG istasyonlarının can ve mal güvenliği için tehdit olduğunu belirten Mehmet Ercan, bu tip yerlerin faaliyetine izin vermeyeceklerini söyledi.

 

LOJİPORT 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.