AC sürücü adaptif ayarı ile rezonansa son

AC sürücü adaptif ayarı ile rezonansa son

Adaptif ayar özelliğine sahip yeni düşük gerilim AC sürücüleri rezonans sorunları ile daha etkin mücadele etmenize yardımcı olabilir, bu sayede daha yüksek performans gösterebilir ve daha az harcama yaparsınız.

Üretim sahasında korkutucu bir an: Bir makine kötü sesler çıkarmaya ve titremeye başlıyor, makinenin bozulacağını düşünüyorsunuz. Bu durumun nedeni motora bağlanmış olan bir yükün yol açtığı mekanik rezonans olabilir. Fiziksel ölçüler, malzeme seçimi ve kurulum prosedürleri gibi birçok tasarım faktörü rezonansa sebep olabilir. Ve çalışanlar genelde üretime devam etmek için bir kontrol ayarlaması yapabilse de rezonans sorunları makineleriniz ve işleriniz için uzun vadeli sonuçlara yol açabilir.

Geçmişte rezonansı çözümlemek için yapılan tipik bir ayar performansın düşmesine veya enerji kaybına yol açardı.

Adaptif ayar özelliğine sahip yeni düşük gerilim AC sürücüleri rezonans sorunları ile daha etkin mücadele etmenize yardımcı olabilir, bu sayede daha yüksek performans gösterebilir ve daha az harcama yaparsınız. Üretim sırasında sürücü sorunu belirler ve doğru çözümü uygular. Makine varyasyonlarına rağmen yüksek performans elde edilebilir.

Bu akıllı sürücüleri koruma gibi düşünebilirsiniz. Uygulamanızı istenmeyen rezonansa karşı dikkatli bir şekilde izler. Yanlış giden bir şey gördüğünde bir alarm verebilir veya kendi başına sorunun üzerine gidebilir. Ve rezonansa karşı verdiğiniz savaşta size yardımcı olan sürücüler onarım ve enerji maliyetlerinizi düşürerek daha uzun süre çalışmanızı sağlar.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.