Zemzem Turizm filosuna Temsa dopingi

Zemzem Turizm filosuna Temsa dopingi

Turizm taşımacılığı alanında hizmet veren 135 özmal araçlık filosunun tamamı Temsa’nın ürünü Prestij araçlardan oluşan Zemzem Turizm satın aldığı...

Turizm taşımacılığı alanında hizmet veren 135 özmal araçlık filosunun tamamı Temsa’nın ürünü Prestij araçlardan oluşan Zemzem Turizm satın aldığı 55 Prestij ile büyümeye devam ediyor.

Antalya bölgesinde hizmet veren 60 dolayında turizm taşımacısı arasında en ön sıralarda yer almayı başaran Zemzem Turizm, Temsa marka ürünlere yatırım yapmaya devam ediyor. 55 Prestij’in teslimi Antalya’da düzenlenen törenle gerçekleşti. Araçları Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim Zemzem Turizm firma sahibi Ayhan Yıldırım’a teslim etti.

2001 yılında turizm taşımacılığı alanına adım attıklarını belirten firma sahibi Ayhan Yıldırım, “2007 yılında Zemzem Turizm’i kurarak sektörde fark yaratan hizmet anlayışı ile öne çıktık. Turizm taşımacılığının yanı sıra Van ve Ağrı’da okul, personel taşımacılığı yapıyoruz. Bunun yanı sıra kamu alanına yönelik araç kiralama hizmeti veriyoruz. Bu alanda 350’ye yakın aracımız bulunuyor” dedi.

Ayhan Yıldırım, turizm taşımacılığı alanında sadece Temsa marka Prestij araçlarla hizmet vermelerinin gerekçesini ise şu şekilde açıkladı: Prestij araçlar bir kere kendi segmentinin en ekonomik aracı. Bunu yaptığımız çalışmalar sonucunda gördük. Km başına 20-30 kuruş daha az yakıt tüketimine sahipler. Araçların konfor düzeyinden hem bizler hem de müşterilerimiz memnun. Ayrıca Temsa bize maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Acil durumlar hızlı çözümler sunarak bizi yalnız bırakmadılar. Bu anlayışı gördükten sonra filomuzdaki farklı marka araçların tamamını elden çıkartarak sadece Prestij kullanımına başladık” dedi.

Yeni araç maliyetlerinizi aşağıya çekiyor

2012 yılının turizm taşımacıları açısından 2011 gibi olumlu geçmediğini ancak yine de araç yatırımları ile geçen yıla göre yüzde 100 büyüme elde ettiklerini ifade eden Ayhan Yıldırım, “2011 yılında 60 araç aldık, bu yıl da 55, bu bizim doğru yolda olduğumuzun da en önemli göstergesi. Yeni yatırımlarla birlikte filomuzda 2011 modelin altında araç da kalmadı. Yeni araçla hizmet vermenin işletim sürecinde de önemli kazanımlarını elde ettik. Bir kere araçlar arıza yapmıyor. Garanti kapsamında olduğu için de maliyetleriniz çok düşük oluyor. Para kazanıyorsunuz. Müşteri gruplarımızda yeni aracı filonuzda gördüğünde siz daha fazla tercih edilen bir firma haline geliyorsunuz” diye konuştu.

Yeni yatırımlar, yeni hedefler

Turizm taşımacılığı alanına yönelik yeni hedefler çizdiklerini de vurgulayan Ayhan Yıldırım, “Antalya’da 60 dolayında turizm taşımacısı var. Ancak VIP hizmet veren firma yok. Biz 2+1 koltuklu büyük otobüs yatırımları ile VIP hizmet konusunda fark yaratmayı istiyoruz. Yine burada araç tercihimiz SAFİR olacak. Kentiçi ulaşımda da fırsatlar oluştukça bu alanda da yeni yatırımlar yapabiliriz” diye konuştu.  Van ve Ağrı’da öğrenci ve personel taşımacılığı alanında hizmet verdiklerini de ifade eden Yıldırım, “ Önümüzdeki süreçte bu alanda büyüme planlarımız var. Özellikle İstanbul ve İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde farklı illerde hizmet vermeyi düşünüyoruz. 2013’te hedefimiz hem araç kapasitesini yüzde 20 oranında daha da büyütmek” dedi.

Bugün de gelecekte de Zemzem Turizm’in yanındayız

Temsa Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim de yaptığı açıklamada, “11 yıl gibi bir süredir bu alanda olan, 5 yıldır da kendi firmalarını kurarak hızlı bir kurumsal kimlik yapısını oluşturan Zemzem Turizm ile uzun süredir devam eden işbirliği sürecinde firmanın araç filosunun tamamını Temsa marka ürünlere yöneltmesi bizleri mutlu ediyor. Zemzem Turizm’in bugün olduğu gibi gelecekte de yanında olmaya, onun büyüyen hedeflerine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.