VW, Caravelle’i ikinci büyük pazarında tanıttı

VW, Caravelle’i ikinci büyük pazarında tanıttı

Alman üretici Volkswagen’in (VW) hafif ticari modeli Caravelle’de en büyük ikinci pazarı Almanya’dan sonra Türkiye oldu.

Bu pazarı önemsediğini göstermek isteyen VW, hafif ticari modeli yeni Caravelle’in dünya lansmanı için İstanbul’u seçti. Modelin dünya prömiyerinde konuşan VW Ticari Araç Uluslararası Satış Direktörü Jan Michel, Türkiye’nin kendileri için her zaman önemli olduğu için lokomotif modellerden birini burada tanıtmaya karar verdiklerini anlattı. Doğuş otomottiv CEO’su Ali Bilaoğlu da 20 yılda gelinen noktanın Doğuş ve VW arasındaki uyumu gösterdiğini söyledi. Marka ayrıca, bir diğer hafif ticari modeli Caddy’nin 4. jenerasyonunun Türkiye lansmanını da İstanbul Autoshow’da gerçekleştirdi. Caddy, Türkiye’deki yüzde 18,7’lik pazar payı ile bu model özelinde dünya üçüncüsü konumunda. VW, Caravelle modelini haziran ayından itibaren, Caddy’yi ise temmuzdan itibaren satışa sunacak.

DÜNYA PRÖMİYERİ İŞ ORTAĞIMIZLA İLİŞKİMİZİN BİR GÖSTERGESİ
Yeni Caravelle’in dünya lansmanının İstanbul Autoshow’da yapılmasının, elde edilen tüm satış başarıları bir kenara, uluslararası organizasyonlarda ülkemizin seçilmiş olması nedeniyle çok büyük onur kaynağı olduğunu belirten Ali Bilaloğlu, “Geldiğimiz bu noktaya, 20 yılı aşkın süredir VW AG ve Doğuş Otomotiv’in sergilediği uyumlu işbirliği ile ulaştık. VW AG’nin çok değerli destekleri her zaman yanımızdaydı. Bundan sonra da aynı destekleri alacağımıza inancımız tam” dedi.

Fuarda Yeni Caddy modelinin Türkiye lansmanının da yapıldığını söyleyen Ali Bilaloğlu, “Volkswagen’in başarılı modeli Caddy’nin, 4’üncü nesli, Yeni Caddy de ilk kez İstanbul Autoshow’da Türk kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Bizim için çok önemli olan bu iki lansmanı gerçekleştirirken yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

VOLKSWAGEN TİCARİ ARAÇ TÜRKİYE’DE DOĞUŞ OTOMOTİV’LE BÜYÜDÜ
Son yıllarda büyük atılım içerisinde olan Türkiye Otomotiv Sektörü’nün başarısının bir göstergesi olan bu fuarda bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Volkswagen Ticari Araç Uluslararası Satış Direktörü Dr. Jan Michel, “Volkswagen Ticari Araç markasının lokomotif modellerinden birini dünyada ilk olarak Türk tüketicileriyle buluşturuyoruz. Türkiye bizim için her zaman önemli bir ülke ve büyük bir pazar konumunda. Geçtiğimiz 20 yılda ortağımız Doğuş Otomotiv’le gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği, Volkswagen Ticari Araç markasının bu pazarın en önemli oyuncularından biri olmasını da beraberinde getirdi” dedi.

vw-caravelle.jpg

TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR PAZARIMIZ
Fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın iki yeni ürününün tanıtımı yaptıklarını söyleyen Dr. Michel, “Volkswagen Ticari Araç markasının satış yaptığı pazarlar arasında Türkiye üçüncü en büyük ülke. Geçtiğimiz günlerde dünya lansmanını yaptığımız Yeni Caddy özelinde Türkiye yüzde 18,7’lik Pazar payıyla tüm dünyada 3’üncü sırada. Yine bugün ilk kez dünyaya tanıtılan Yeni Caravelle modelimiz, Türkiye’de yüzde 52,9’luk pazar payıyla Volkswagen ülkeleri arasında Almanya’dan sonra 2’nci sırada. Bu başarının, iş ortağımız Doğuş Otomotiv’in de desteğiyle, yeni ürünlerimizle daha yukarılara taşınacağından kuşkumuz yok” dedi.

BAŞARILI MODEL ÇİZGİLERİ YENİ VOLKSWAGEN DNA’SINI TAŞIYOR
Fuarda Yeni Caravelle’in Dünya Prömiyerini ve Yeni Caddy’nin de Türkiye Prömiyerini gerçekleştirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirten Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven “Tüm Volkswagen ürün gamında olduğu gibi Yeni Caravelle ve Yeni Caddy’de yeni Volkswagen DNA’sı başarılı model çizgileriyle kendisini gösteriyor. Tamamen yenilenen modellerimizi dış tasarımında ve iç mekanda geçirdikleri heyecan verici değişimleriyle çok yakında Türk tüketicisiyle tanıştıracağız. Yeni Caravelle’i Haziran ayında, Yeni Caddy’yi Temmuz ayında Türkiye pazarına sunmayı planlıyoruz“ dedi.

YENİ CARAVELLE GEÇİRDİĞİ DEĞİŞİMLE YEPYENİ
Fuarda Dünya Prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Caravelle, dış tasarımındaki modern, şık detayları ve keskinleşen hatlarıyla dikkat çekiyor, yeni iç mekanıyla konforlu ve ayrıcalıklı bir sürüş zevki sunuyor. Yeni Caravelle’de mühendisler dış tasarım kadar iç mekana da ayrı önem vermiş ve yüksek kaliteli bir iç mekan tasarımı oluşturmuşlar.

YENİ CADDY 4. NESİL İLE FARKINI YİNE ORTAYA KOYUYOR
Volkswagen Ticari Araç’ın fuarda ilk kez Türk tüketicilerle buluşturduğu Yeni Caddy tasarımında yeni Volkswagen DNA’sını taşıyor. Keskinleşen kıvrımları ve belirginleşen hatlarıyla daha dinamik bir görünüm kazanan Yeni Caddy’nin iç tasarımında tamamen yenilenen ön konsolu, kullanılan eğlence ve sürücü destek sistemleriyle öne çıkıyor.

LOJİPORT

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.