UBAK izin belgelerinde başvuru için son gün

UBAK izin belgelerinde başvuru için son gün

UBAK İzin Belgesi başvuruları, UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinin 6 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi gereğince, firma yetkilileri tarafından e-devlet kapısı üzerinden yapılıyor. Ve o başvuru için bugün son gün.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, (UND) 2020 yılı UBAK İzin Belgesi müracaatları ile ilgili işlemler firma yetkililerince e-devlet kapısı üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hizmetlerinden Sınır İşlemleri altında "UBAK İzin Belgesi Dağıtımı Başvurusu" seçeneği seçilerek 30 Eylül 2019 tarihi mesai bitimine kadar yapılabileceği uyarısında bulundu.

2020 yılı UBAK İzin Belgesi müracaatları yapılırken öncelikli olarak e-devlet kapısı üzerinden firmaya ait iletişim bilgilerinin (cep telefonu ve e-posta) güncellenmesi gerektiğinin altını çizen UND yönetimi, söz konusu bilgiler güncellenmeden 2020 yılı UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusu yapılamayacağını vurguladı. İletişim bilgileri güncellendikten sonra 2020 yılı UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusunda bulunulabilecek ve başvurunun kaydedilmesini müteakiben firmanın iletişim bilgilerine kaydetmiş olduğu cep telefonuna "UBAK İzin Belgeleri dağıtımı başvurunuz alınmıştır." şeklinde bir bilgilendirme mesajı gönderilecek.

2020 yılında Euro5 ve üzeri araçlara UBAK İzin Belgesi tahsis edileceğinden Euro 5 altı araçlara sahip olan firmaların başvuruları dikkate alınmayacak.

Bu kapsamda, 2020 yılı için UBAK İzin Belgesi almak isteyen ve sadece Euro 5 ve üzeri araç sahibi olan firmaların 01-30 Eylül 2019 tarihleri arasında e-devlet kapısı üzerinden öncelikle iletişim ve araç norm bilgilerini güncelleyerek daha sonra UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusunda bulunmaları gerekiyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.