"Türkiye lojistik sektöründe ilgi çeken bir pazar"

"Türkiye lojistik sektöründe ilgi çeken bir pazar"

Almanya'nın köklü fuarcılık şirketi Münih Fuarcılık'ın (Messe München) Genel Müdür Yardımcısı Gerritzen, Türkiye’nin, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar olduğunu söyledi.

Almanya'nın köklü fuarcılık şirketi Münih Fuarcılık'ın (Messe München) Genel Müdür Yardımcısı Gerhard Gerritzen , Türkiye’nin lojistik sektöründeki önemi ve 15-17 Kasım'da İstanbul’da düzenlenecek 11. Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Logitrans) Fuarı’na ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Messe München’in İstanbul’daki Logitrans Fuarı'nı 7 yıldan bu yana Türk partnerleriyle düzenlediğini hatırlattı.

TÜRKİYE'NİN AVANTAJLARI

Türkiye’nin, sadece kendi içinde mallarının A noktasından B noktasına taşındığı kapalı bir lojistik pazarı olmadığını, aynı zamanda uluslararası şirketler için de bir köprü olduğunu belirten Gerritzen, Türkiye’nin stratejik olarak iyi bir yerde bulunduğuna işaret etti.Türkiye'nin, Avrupa’ya ve Avrupa’dan başka yerlere malların taşınması için önemli bir aktarma merkezi olduğunu vurgulayan Gerritzen, birçok tekstil ve otomobil şirketinin üretim fabrikalarının bu ülkede bulunduğunu, burada üretilen malların başka pazarlara taşınması gerektiğini söyledi. Tüm bunların lojistik alanında Türkiye’yi cazip kıldığını ifade eden Gerritzen, "Türkiye, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar." dedi.

"Lojistik sektörü Türkiye’de iyi bir gelişme sağladı"
Gerhard Gerritzen, yabancı şirketlerin Türkiye’ye ilgi duymaları nedeniyle lojistik sektöründe faaliyet gösteren büyük şirketlerin de Logitrans Fuarı'na katılacağını bildirdi. Gerritzen, lojistik sektöründe Türkiye’de önemli şirketler bulunduğunu, bunların uluslararası alanda ağlar kurduğunu, ciddi büyüme gerçekleştirdiğini ve uluslararası alanda rekabet edebileceğini belirterek, lojistik sektörünün Türkiye’de iyi bir gelişme sağladığını kaydetti. Uluslararası şirketlerin doğrudan Türkiye'de iş bağlantıları kurmak veya Türk şirketleriyle ortaklık yapmak istediğini ifade eden Gerritzen, "Türkiye'yi önemli bir pazar gören ve orada yatırım yapmak isteyen şirketler var. Ekonomi genellikle siyasetçilerden daha uzun vadeli bakıyor." diye konuştu. Gerritzen, İstanbul'da yapılan aktarmalarla dünyanın her tarafına ulaşılabileceğini, bunun hem kargo hem de sivil havacılık için geçerli olduğunu belirterek, "Türkler, hem Körfez ülkeleri hem de Avrupa kıtasındaki hava yolu şirketleri için çok ciddiye alınacak rakiptir. Lufthansa ve diğerleri tarafından da böyle görülüyor." şeklinde konuştu. Logitrans Fuarı'nda lojistik sektöründeki oyuncuları bir araya getireceklerini ifade eden Gerritzen, 24 ülkeden 150 firmanın fuara katılacağını bildirdi. (Erbil Başay/Cüneyt Karadağ-AA)

lojissstik.jpg

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.