"Trafikte Saygı Hayat Kurtarır"

"Trafikte Saygı Hayat Kurtarır"

TV’lerde gösterilecek kamu spotunu belirlemek için Trafik Hayattır’ın 2016 başında gerçekleştirdiği ‘Kamu Spotu Yarışması’nda ikinci seçilen “Trafikte Saygı Hayat Kurtarır” filmi de, kazanan filmin yayınlanmasının ardından tekrar çekildi.

Profesyonel şartlar sağlanarak senaryo sahibi Zeynep Dilara Aksoy’un yönetmenliğinde çekilen filmin yapımını, Kamu Spotu Yarışması’nda jüri olarak yer alan Böcek Yapım üstlendi. Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır’ın TV’lerde gösterilecek kamu spotunu belirlemek, gençleri trafik güvenliği konusuna dahil etmek ve trafik güvenliği ile ilgili üretmelerini sağlamak için 2016 yılında gerçekleştirilen ‘Kamu Spotu Yarışması’ sonucunda birinci seçilen Korhan Topçu “Emniyet Gelecektir” spotunu Ömer Faruk Sorak ile beraber tekrar çekme şansı elde etmişti.  Yine ‘Trafik Hayattır Kamu Spotu Yarışması ’ kapsamında finale kalan projelerden ‘Trafikte Saygı Hayat Kurtarır’ isimli spot, jürinin beğenisini kazanmış ve 2.lik ödülüne layık görülen spotun jüri özel ödülü olarak senaryo sahibi Zeynep Dilara Aksoy tarafından profesyonel destek ve ekipmanlarla yeniden çekilmesine karar verilmişti.

BÖCEK YAPIM

ankara-topl-tas.jpg

Böcek Yapım tarafından prodüksiyonu üstlenilen film, aynı oyuncularla beraber Trafik orijinal senaryoya birebir uyarak çekildi. Trafik güvenliği kültürünün ancak trafikte saygı ile oluşabileceğinin altını çizen spotta 20-30 yaş arası gençler rol alıyor. Cep telefonu kullanımı, hatalı sollama, takip mesafesi, aşırı hız gibi birçok trafik güvenliği ihlalini yaya davranışları üzerinden anlatan filmin yönetmenliğini, senaryo sahibi Zeynep Dilara Aksoy yaptı. 

İlk yönetmenlik deneyimini edinerek, bir filmin yapım sürecine katılma, konunun uzmanlarından fikir alma ve deneyimleme fırsatını yakalayan Zeynep Dilara Aksoy, “Bir film yaratmanın beslendiği en büyük güdü bir şeyler anlatmakken, baştan sona derdi sadece bilinç geliştirmek olan bir film çeşidinin önemini görmezden gelmek imkansız. Kamu Spotları, onlarca film çeşidi içinde en önemli ve en kıymetli filmdir. Bu bilince sahip bir insan olarak, hayatım boyunca unutamayacağım bir "İlk Film" deneyimine sahip oldum. Böcek Yapım Ekibi, McCann Ericson İstanbul ve Doğuş Otomotiv yetkilileri, sundukları imkanlar ve tanıdıkları yetkiler sayesinde, işin her aşamasında bana kendimi o kadar önemli hissettirdiler ki ne kadar teşekkür etsem az” şeklinde konuştu. Çekimleri Maltepe İstanbul’da gerçekleştirilen spot, 2017 Şubat itibariyle Türkiye genelindeki ulusal ve yerel TV kanallarında gösterilmeye başlanacak.

trafik-003.jpg

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.