Trafik polislerine ambulans uyarısı

Trafik polislerine ambulans uyarısı

Türk Sağlık-Sen'in, ambulanslara ceza yazılması ve polislerin hastayı dahi görmek istemeleri gibi durumlara son verilmesi için yaptığı başvuruyu değerlendiren...

Türk Sağlık-Sen'in, ambulanslara ceza yazılması ve polislerin hastayı dahi görmek istemeleri gibi durumlara son verilmesi için yaptığı başvuruyu değerlendiren İçişleri Bakanlığı, Türk Sağlık-Sen'e gönderdiği cevapta, söz konusu olumsuzlukların yaşanmaması için hazırlanacak talimat ve yazılarda belirtilen konulara daha ayrıntılı değinileceğini belirtti.

Bakanlık yazısında, sendikanın ambulans sürücülerinin, yapılan radar uygulamaları neticesinde trafik polisleri tarafından durdurulduğu belirtilerek, idari yaptırım uygulanması ve bazı trafik polislerinin ise nakli yapılan hastayı dahi görmek istemeleri gibi sıkıntıların yaşandığını konu alan başvurusunun incelendiğini belirtti.

Karayolları Trafik Kanunu'nda geçiş üstünlüğüne sahip araçlar ve bunların sevk ve idaresi konusunda uyulacak kurallarının belirlendiği ve zaman zaman illere gönderilen talimat ve yazılarda konu hakkında yapılacak işlemlerin belirtildiği ifade edildi. "Bahse konu olumsuzlukların yaşanmaması amacıyla bundan sonra hazırlanacak talimat ve yazılarda, ilgili yazınızda belirtilen konulara daha detaylı değinilecektir." denildi.

İçişleri Bakanlığı'nın cevabını olumlu karşıladıklarını kaydeden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Ambulanslara yazılan haksız trafik cezalarının önüne geçilmesi için yaptığımız başvuruya, İçişleri Bakanlığı, emniyet teşkilatının bu konuda talimatlarla ayrıntılı bir şekilde konuya değinilerek uyarılacaklarını yönünde bir cevap verdi. Bu cevabı olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor ve konu ile ilgili yaşanan sıkıntıların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum." dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.