THY Teknik'te yeni dönem

THY Teknik'te yeni dönem

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş personelinin katılabildiği uçak teknisyenliği lisans modül sınavları için dışarıdan yapılan başvuruları kabul etmeye başlıyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Avrupa Sivil Havacılık Emniyet Ajansı(EASA) ve Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden aldığı yetkiye dayanarak bugüne kadar sadece Türk Hava Yolları Teknik A.Ş personelinin katılabildiği uçak teknisyenliği lisans modül sınavları için dışarıdan yapılan başvuruları kabul etmeye başlıyor. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Avrupa Sivil Havacılık Emniyet Ajansı(EASA) ve Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden aldığı yetkiye dayanarak bugüne kadar sadece Türk Hava Yolları Teknik A.Ş personelinin katılabildiği uçak teknisyenliği lisans modül sınavları için dışarıdan yapılan başvuruları kabul etmeye başlıyor. Türkiye’nin A1, B1.1 ve B2 uçak teknisyeni lisanslandırma yetkileri kapsamında yetkilendirilmiş ilk ve tek kuruluşu olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. yapacağı uçak teknisyeni lisans modül sınavlarını 2017 Aralık ayı itibariyle Türk Hava Yolları Teknik A.Ş personeli harici kişiler için başvurulabilir kılıyor.

İlgili eğitimler ve sınavlar Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Uluslararası Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı Tesislerinde bulunan eğitim merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Yapılan lisans modül sınavlarında başarı sağlayan adaylar gereken diğer ön koşulları da sağlamaları durumunda lisanslı uçak bakım teknisyeni olmaya hak kazanıyor. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.; adaylara son teknoloji ile donatılmış eğitim sınıflarında verilecek olan teorik eğitimin yanında sahip olduğu Boeing 737-300 tipi eğitim uçağında uygulamalı uçak bakım eğitimi imkanı da sağlıyor. Yapılan bu çalışma; gittikçe büyüyen Türk sivil havacılık sektörünün hâlihazırda ihtiyaç duyduğu ve duyacağı nitelikli iş gücünün karşılanması konusunda etkili olacacağı belirtildi.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.