Tamer Kıran'dan 'gemiler demir yığını değildir' mesajı

Tamer Kıran'dan 'gemiler demir yığını değildir' mesajı

Gemiler kimine göre bir demir yığını, kimlerine göre ailenin bir parçası. Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tamer Kıran, söküme gönderdiği M/V TAMER KIRAN ile M/V GOKAY K ile ilgili duygu yüklü bir mesajı personeliyle paylaştı.

Gemiler kimine göre bir demir yığını, kimlerine göre ailenin bir parçası. Türk armatörüne göre ise tarihe şahitlik eden aileden biri. Bunun en son örneğini, Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran verdi.

Kıran Denizcilik'in mülkiyetinde olan M/V TAMER KIRAN ile M/V GOKAY K isimli kuru yük gemilerini, geçen hafta Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Bölgesi'nde söküme gönderen Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tamer Kıran, personeline duygu yüklü bir mesajı paylaştı.

Tamer Kıran'ın mesai arkadaşlarına gönderdiği duygusal mesajı aynen şöyle;

"Değerli Kıran çalışanları,

Gemiler de insanoğlu gibidir. Doğar, yaşlanır ve gün gelir, hizmetini tamamlayıp tarih sayfasındaki yerini alır. Bir gemi hizmete başladığında nasıl bir heyecan ve mutluluk yaşanırsa, hizmetini tamamladığı gün de aynı derecede hüzünlendirir sahibini, sevenlerini… Biz de dün böyle hüzünlü günlerden birini yaşadık ;

KIRAN Denizciliğin ilk göz ağrısı TAHİR KIRAN gemisinden sonra, şirketimizin ikinci ve üçüncü gemileri olan, o günlerin şartlarında büyük zorluklar ve zahmetler neticesinde, Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Turgut Kıran tarafından bizzat inşa ettirilen ve şirketimizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan TAMER KIRAN ve GÖKAY K gemilerimizi, geri dönüşüme girmek üzere, Alıcısına teslim ettik.

Şüphesiz ki sahip olduğumuz her gemi bizler için çok değerli olup her birinin gönlümüzdeki yeri ayrıdır. Ancak bu iki gemimiz, şirketimizin 57 yıllık tarihinin otuz küsur yılında var olmuş, bir çok acı tatlı olay ile tarihimize tanıklık etmiş adeta yaşayan bir tarih konumunda olduklarından, bir miktar farklı bir yeri hak etmişlerdir.

Bir an için düşünün; hayatınızda otuz yıldan beri var olan kaç kişi, kaç nesne vardır ? Dile kolay; otuz yıl…

Bugünlere nasıl gelindi, neler yaşandı,  ne zorluklar aşıldı ; bu iki geminin tarih sayfalarından tek tek okunmalı, bilinmelidir. Ancak bu şekilde, şu an sahip olduklarımızın değerini anlayabilir, bize bunları yaşatanlara şükran borçlu olduğumuzu görebiliriz. Sevgilerimle, 

Tamer Kıran"

tamer_kiran_vessel.jpg

Recep CANPOLAT - DENİZ HABER AJANSI

LOJİPORT

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum