Shell & Turcas çalışanlarından destek

Shell & Turcas çalışanlarından destek

Shell & Turcas’ın İzmir bölge çalışanları ve iş ortaklarının girişimiyle, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma...

Shell & Turcas’ın İzmir bölge çalışanları ve iş ortaklarının girişimiyle, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Süt - 1 odasınının tefrişi gerçekleştirilerek, özel tedavi gören bebekler için tek kişilik oda konforu sağlandı. Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj Ege bölgesine gerek ekonomik gerek sosyal katkılarda bulunan bölge çalışanlarının duyarlılığıyla gurur duyduklarını belirtti.

Shell & Turcas’ın çalışanları Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı’yla işbirliği yaparak, çocukların tedavi gördüğü İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne önemli bir destek verdi. Destek sayesinde hastanede bulunan ve özel koşullarda tedaviye ihtiyaç duyan bebeklerin bulunduğu Süt – 1 odasının gerekli donanımı sağlanarak, bebeklere, tek kişilik oda ortamı oluşturuldu. Odaya, Shell & Turcas Mühendislik Bakım Koordinatörü Serhat Ulaşkan’ın bir süre önce hayatını kaybeden eşi Sibel Ulaşkan’ın adı verildi.

Odanın açılışı için düzenlenen törene Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj, Shell & Turcas Perakende Satışlar, Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Nurettin Ünal,  Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Karlı, Vakıf Müdürü İlknur Varhan ile bu projeyi hayata geçiren Shell & Turcas İzmir Bölge Satış Müdürü Erkin Erdoğan, Mühendislik Bakım Koordinatörü Serhat Ulaşkan, Kalite Kontrol Ekibi üyesi Şenol Urgancı, Mıntıka Müdürü Fatma Öztürk katıldı.

Shell ailesi, minik bebeklere güç verdi

Törende konuşan Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj, çocuk hastalıklarının tedavisinde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan hastaneye katkı sağlamaktan onur duyduklarını vurgulayarak, Ege bölgesine gerek ekonomik gerek sosyal katkılarda bulunan bölge çalışanlarının duyarlılığıyla gurur duyduklarını belirtti.  Dziembaj, “Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı ile Shell & Turcas arasında bir gönül bağı oluştu. Perakende Satışlar bölümü çalışanlarımız ve bazı istasyonlarımızın katkılarıyla başlayan dayanışmamız, bugün yine çok anlamlı bir projenin hayata geçmesini sağladı. Donanımı gerçekleştirilen bu odanın, zorlu bir sağlık mücadelesine girişen minik bebeklere güç vereceğine inanıyorum. Bu etkili projeleri gerçekleştirerek, bulundukları bölgeye değer katan arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklar için atılan her adım, geleceğin şekillenmesine de katkı sağlar. Sosyal sorumluluklarını hiç unutmayan bir şirket olarak,  çocukları, yol güvenliği, enerji tasarrufu ile tarihi ve kültürel mirasımız konusunda bilinçlendiren çalışmaları uzun yıllardır sürüdürüyoruz. Bu proje de, bizim için çok anlamlıdır. Tedavi gören tüm çocukların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum” dedi.

Shell & Turcas’ın desteği çok kıymetli

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı Müdürü İlknur Varhan ise, çocukların yaşam koşullarının altında ezilmemesi için yardım eli uzattıklarını belirterek, “Hastanemizin Süt – 1 servisinde tek kişilik oda tefrişatı söz konusu olduğunda değerli Shell & Turcas çalışanı dostlarımız, her zamanki gibi yine yanımızda yer aldılar. Vakfımıza yaptıkları katkıyla, Süt – 1 servisinde tedavi görecek olan ve hastalığının türü nedeniyle özel şartları bulunan çocuklarımızın tek kişilik odada yatması sağlandı. Bu anlamlı destek, çocuklarımız için çok kıymetli, Shell & Turcas’a teşekkür ederiz” dedi.

Hasta bebeklere “Yaren” kardeş

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı, 1987 yılından bu yana, çocuk hastanelerine ve hastanelerin çocuk servislerine hizmet veriyor. 2010 yılında birçok hastanede kurulmaya başlanan Gelişimsel Pediatri Polikliniği’nin Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de oluşturulması için, Shell & Turcas çalışanları ve bazı Shell istasyon işletmecileri bağışta bulundu. Gelişimsel Pediatri Polikliniği’nde 0-42 ay arası bebeklerde fiziksel ve zihinsel gerilik olup olmadığı erken teşhis edilerek, tedaviye erken başlama imkânı sağlanıyor. Shell & Turcas, ayrıca “Yaren Bebek” pojesiyle de, kanser, böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören çocuklara, arkadaş sağlamak ve tedavi bilincini artırmak için oyuncak destek bebekleri temin etti.

Çocuklara emniyet ve tarih bilinci aşılanıyor

Emniyet bilincinin yaygınlaşması için kapsamlı çalışmalar yürüten Shell & Turcas, eğitici ve renkli etkinliklerle çocukların bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Bu çerçevede her yıl gerçekleştirdiği “Emniyet Günü” kapsamında emniyet temalı şiir yarışması düzenleyen Shell, istasyonlarında dağıttığı boyama kitaplarıyla da çocuklara emniyet kemerinin önemini aktarıyor. Shell & Turcas ayrıca, 15 yıldır desteklediği dünyanın en önemli arkeolojik etkinlikleri arasında yer alan Çatalhöyük kazı çalışmalarının yapıldığı bölgede, her yıl 8-12 yaş grubu öğrencileri ağırlıyor.  Arkeoloji Yaz Atölyesi’ne bugüne kadar Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, yaz okulları, spor ve izci kulüpleriyle dershanelerden  yaklaşık 5000 öğrenci ücretsiz olarak katıldı ve arkeoloji konusunda deneyim sahibi oldu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.