SGK'dan toplu taşıma esnafına uyarı

SGK'dan toplu taşıma esnafına uyarı

 Gerçek, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (Adana ESOB) düzenlenen toplantıda, özel halk otobüsçüleri, minibüsçüler, servisçiler ve...

 

Gerçek, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (Adana ESOB) düzenlenen toplantıda, özel halk otobüsçüleri, minibüsçüler, servisçiler ve taksi sahipleri ile toplu taşıma kooperatiflerinin durak başkanlarına 5510 sayılı yasa ile gelen zorunlulukları anlattı.

Amaçlarının esnafı zora sokmak değil bilgilendirerek, zarar görmesini önlemek olduğunu söyleyen Gerçek, 'Maliye ile anlaşma yaptık. Yasaya uygun olarak, Adana'da çalışan halk otobüsleri, minibüsler, servisler ile ticari taksilerin dökümünü isteyeceğiz. Bu dökümde trafik cezası yemiş olan araçların sahiplerinin veya çalıştırdıkları şoförün, bize bildirimde bulunup bulunmadığına bakacağız. Eğer kayıtlarımızda ceza yiyen o araçta SGK'lı veya Bağ-Kurlu bir kişinin çalışmadığını tespit edersek, araç sahibine 4 bin TL'den başlayan ağır cezalar yazacağız. Yasalara uymazsanız, bu cezaların altından kalkamazsınız. Sizlerden isteğimiz, yanınızda çalışan en az bir kişinin SGK veya Bağ-Kur'lu olduğunu gösteren belgeyi, ya siz veya çalışan şoförünüz doldurarak bize getirmelidir. Bunu hemen yapmanız sizin çıkarınızadır. Bunu asla ertelemeyiniz. Çünkü her 6 ayda bir biz Maliyeden alacağımız listeleri kontrol edeceğiz. Eğer araç ikinci kere trafiğe yakalanmışsa bu durumda ceza katlanarak kesilecektir' dedi.

Katılımcıların sorularını da cevaplandıran Gerçek, kendilerinin şoför esnafı ve araç sahipleriyle ilgili en ufak bir art düşünceleri bulunmadığını aksine bu ülkenin ekonomisine katkı yaptıkları, istihdam sağladıkları için saygı duyduklarını vurguladı. Gerçek, Hiç kimse anlattıklarım ve bilgilendirdiklerimin dışındaki yasal olmayan bir yola tevessül etmesin. Çünkü bunun örnekleri var. Mahkemeye gidildiğinde bu yola tevessül etmiş kişilere altından kalkamayacakları kadar büyük cezalar yazılıyor. Bunun olmasını istemiyoruz" diye konuştu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.