Otokar, Automotive Testing Show&Expo’da

Otokar, Automotive Testing Show&Expo’da

Otomotiv sanayiinde 50 yılın üzerinde bilgi ve deneyime sahip olan Otokar, dünyanın en önemli otomotiv etkinliklerinden Automotive Testing Show & Expo’ya katıldı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 25-26 Kasım tarihleri arasında Silence Otel İstanbul’da gerçekleştirilen Automotive Testing Show & Expo’ya katıldı. Etkinlik test, simülasyon ve geliştirme imkanlarına sahip firmalarla bu imkanlara ihtiyaç duyanlara bir araya gelme ve deneyimlerini paylaşma imkanı sunuluyor.

Dünyanın dört bir yanından otomotiv sanayinin ihtiyaç duyduğu üretim ve test süreçlerinin tanıtıldığı fuara bu yıl ikinci kez katılan Otokar’ın standında, test imkanlarının tanıtılmasının ötesinde kurumun bu alandaki teknolojik üstünlüklerine vurgu yapılıyor. Otokar, modern test imkanlarını, Ar-Ge faaliyetleri yürüten diğer tüm sanayi ve araştırma kuruluşlarına test hizmeti verecek şekilde açık tutuyor. Güçlü olduğu tasarım ve ürün geliştirme süreçlerinde, gerçek hayatı benzeştiren modern ve teknolojik test altyapı ve metotlarını kullanan Otokar, bu sayede ürün geliştirme ve devreye alma süreçlerini zaman ve maliyet yönüyle rekabetçi hale getirebiliyor. Otokar, bünyesinde yer alan test imkanları ile birçok yönden Avrupa’nın sayılı test merkezleri arasında yer alıyor.

Otokar Test Merkezi bugün Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın sayılı tesisleri arasında olan Dinamometreli İklimlendirilmiş Test Odası, Türkiye’nin en yüksek kapasiteli hidrolik yol simülatörü ve Türkiye’nin en büyük ve dünyanın en modern Elektromanyetik Uyumluluk Test Merkezi’nin yanısıra zırhlı araçlar ve Altay tankı projesi için dünyanın en gelişmiş ve modernleri arasında olan mayın test ekipmanları ve balistik laboratuarını da bünyesinde barındırıyor.

Otokar Test Merkezi, Otokar Ar-Ge Merkezi çatısı altında yer alıyor. Ar-Ge, mühendislik ve tasarım konularında pek çok alanda ödül kazanan Otokar, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan otomotivde “Türkiye’nin ikinci en başarılı Ar-Ge Merkezi” ödülünü aldı. Türkiye Patent Ligi’nde ilk 5’te yer alan şirket, teknolojiye sahip ve hakim olma vizyonu ile fikri mülkiyet hakları Otokar’a ait ürünler üretiyor.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.