MSC, hidrojen ve biyoyakıta odaklandı

MSC, hidrojen ve biyoyakıta odaklandı

MSC Mediterranean Shipping Company, hidrojenin ve bundan türetilen yakıtların, konteyner taşımacılığının geleceği için olası bir yakıt kaynağı olarak uygulanabilirliğini araştırdığını söyledi.

MSC Mediterranean Shipping Company, hidrojenin ve bundan türetilen yakıtların, konteyner taşımacılığının geleceği için olası bir yakıt kaynağı olarak uygulanabilirliğini araştırdığını söyledi.Yakıt kaynağı olarak küresel bazda hidrojeni geliştirme çabaları devam ederken, MSC, mevcut filosunda biyoyakıt kullanımının üzerine giderek daha fazla düştüğünü belirtti.

MSC Group Denizcilik Politikası ve Devlet İşleri İcra Başkan Yardımcısı Bud Darr; ''Geniş ölçekte bir dizi alternatif yakıta acilen ihtiyacımız var. Deniz taşımacılığını karbondan arındırmanın geleceği, hem teknoloji işbirliği hem de tedarik açısından güçlü ortaklıklara dayanacak." diyerek gelecekteki birlikteliklerin mesajını verdi.

MSC'nin bahsettiği endüstri ortaklıkları, tüm konteyner taşımacılığı endüstrisinin yararı için temiz hidrojenin geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olacağı söylendi.

MSC, pazara alternatif yakıtlar ve alternatif tahrik teknolojileri getirmek için Ar-Ge çalışmalarına büyük miktarda enerji ve sermaye enjeksiyonu yapılması gerektiğine inanıyor.Nakliye filolarından kaynaklanan CO2 ve diğer sera gazı emisyonlarını en aza indirmeye ve yakın gelecekte ortadan kaldırmaya yardımcı olacak için MSC çözümler üretmek için potansiyel satıcılarla birlikte çalışıyor.

KAYNAK: DENİZHABER.COM

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.