Motul’den yepyeni bir servis modeli: Motul Performans Servis

Motul’den yepyeni bir servis modeli: Motul Performans Servis

Madeni yağ sektörünün lider markalarından Motul, oto servisler ve araç sahipleri ile yeni hizmet modeli Motul Performans Servis’i buluşturdu.

Motul Performans Servis noktalarında yer alacak Motul Inject 3'ü 1 Arada Temizleme Sistemi; emme filtresi, yakıt filtresi ve dizel partikül filtresi gibi bileşenleri araçtan sökmeye gerek kalmadan verimli bir şekilde temizlemek için tasarlandı. İçten yanmalı motorlardaki egzoz gazları ve yakıt artıkları enjektörlerin tıkanmasına sebep olurken Motul Inject bu kirliliğin önüne geçiyor. Bu tıkanma özellikle common-rail teknolojisine sahip dizel motorlarda ve GDI motorlarda daha sık meydana geliyor. Şayet gereken temizlik yapılmazsa sonuç, zayıf motor performansı ve artan yakıt tüketimi oluyor. Yeni tanıtılan Motul Inject sistemi, kirli yakıt ve hava giriş sistemlerini etkin bir şekilde temizliyor ve tortuları gideriyor.

MOTUL INJECT, MOTORUNUZUN ESKİ PERFORMANSINA KAVUŞMASINI SAĞLAR

Cihazın çalışma prensibi şu şekildedir: Emme manifoldu enjeksiyonu ve yanma odaları için emme valfleri, enjektörleri çıkarmadan veya motor bileşenlerini sökmeden uygun Motul katkı maddeleri kullanılarak kir ve depozitlerden temizlenir. Bu sistem, çok noktalı, tek noktalı, doğrudan (GDI, FSI) ve common rail sistemleri (HDI, JTD, CDTI, CDI) dahil tüm dizel enjeksiyon sistemlerine ve tüm benzin enjeksiyon sistemlerine bağlanabilir. Bu işlem, tüm binek otomobillerde ve 3,5 tona kadar olan kamyonlarda uygulanabilir. Cihaz, her tür yakıt ve bunların enjeksiyon basınçları için uygundur. Oto servisler bu cihazı Motul Inject 3'ü 1 arada olarak Motul bölge distribütörleri vasıtasıyla satın alabilirler.

motulinject3.jpgSERVİSLER VE ARAÇ SAHİPLERİ İÇİN KAZAN-KAZAN

Motul Inject, MotulEvo'yu takip eden bir konsept olarak ortaya çıktı. Sistem, araç sahipleri ve servisler için net bir kazan-kazan durumu sağlıyor. Motul Inject, motor ömrünün uzatılmasına yardım ediyor ve motorun daha iyi performans göstermesini sağlıyor. Böylece yakıt tasarrufu sağlanıyor ve düşen emisyonların bir sonucu olarak çevreye verilen zarar azaltılıyor. Servisler, yağ değişimine ek olarak sunabilecekleri basit ve hızlı bu uygulama sayesinde sundukları hizmet yelpazesini genişletmiş oluyor. Bu da daha fazla müşteriye ulaşılmasını sağlıyor. Ayrıca Motul, ortaklarına sistem için çekici bir finansman konsepti ve en önemlisi teknik destek sunuyor.

Cihaza sahip olma koşulları ve detaylı teknik bilgi Motul’ün web sitesinde bilgileri bulunan yaygın distribütör ağından edilebilir.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.