Medlog Tekirdağ tren istasyonu kapsama alanını Orta Asya’ya genişletiyor

Medlog Tekirdağ tren istasyonu kapsama alanını Orta Asya’ya genişletiyor

Azerbaycan hükümeti Ermenistan’dan savaşarak geri aldığı Karabağ bölgesinde Trakya’dan ihraç ettiği tohumlarla, arpa ve buğday yetiştirecek. Konteynırlara yerleştirilen tohumlar, trenle Tekirdağ’dan Karabağ’a götürülmek üzere yola çıktı.

2010 yılında hizmete giren ancak yıllarca atıl kalan Tekirdağ tren istasyonu Medlog Lojistik’in yatırımlarıyla Trakya Bölgesi’nin yeni ticaret kapısı oldu. Yaklaşık 1 yıl önce faaliyetlerine başlayan Medlog Tekirdağ Tren İstasyonu’nda Anadolu ve Orta Avrupa yüklerini elleçlemenin yanı sıra, Orta Asya yükleri de elleçleniyor. Azerbaycan hükümeti Ermenistan’dan savaşarak geri aldığı Karabağ bölgesinde Trakya’dan ihraç ettiği tohumlarla, arpa ve buğday yetiştirecek. Konteynırlara yerleştirilen tohumlar, trenle Tekirdağ’dan Karabağ’a götürülmek üzere yola çıktı.

Türkiye’de en fazla kombine taşımacılık yapan MEDLOG Lojistik’in demiryolunun kullanımına imkan sağlayan lojistik çözümleri bölge ticaretini tek elden Orta Asya’ya bağlıyor. 2010 yılında hizmete giren ancak yıllarca atıl kalan Tekirdağ tren istasyonu MEDLOG Lojistik’in yaptığı yatırımla Trakya Bölgesi’nin yeni ticaret kapısı oldu. MEDLOG Tekirdağ Tren İstasyonu’nda Anadolu ve Orta Avrupa yüklerini elleçlemenin yanı sıra, Orta Asya yükleri de elleçleniyor.

Bu kapsamda 28 adet 45’ konteyner, Tekirdağ ve Edirne’deki firmalardan MEDLOG’a ait araçlara yüklenerek MEDLOG Tekirdağ Tren İstasyonu’na teslim edildi. Burada MEDLOG tarafından trene yükleme operasyonları tamamlanarak, demiryolu ile Azerbaycan’daki alıcıya teslim edilmek üzere yola çıktı. Böylece, Trakya’daki üreticiler ile Türki Cumhuriyetler’indeki alıcılar arasında kesintisiz demirden bir bağlantı kurulmuş oldu.

Daha önce karayolu ile Derince istasyonuna getirilerek oradan vagonlara yüklenen yükler, Derince tren istasyonu hareketli olarak B.T.K. parkuru üzerinden Kafkaslara iletiliyordu. Marmaray’ın yük trenlerine açılması ve MEDLOG’un yatırımları Türk dış ticaretine ekonomik avantajlar sağlarken, ülkemiz için çevreci katkı da yaratıyor.

erdem-ozen.jpgSevkiyat hakkında bilgi veren Medlog Firması Lojistik Yöneticisi Erdem Özen, “Bu bizim Tekirdağ istasyonunda ilk defa gerçekleştirdiğimiz bir operasyon. Bizim için bir ilk. Bizim için burada iki tane ilk var. Burada 45’lik konteynır elleçleme hizmetini ilk defa veriyoruz. Azerbaycan Ermenistan savaşı sonrası kurtarılmış bölgeye bizim aracı olduğumuz bir arpa ve buğday tohumu sevkine dahil olduk. Bunun devamı geleceği bilgisi de var elimizde. Bu bakımdan da bizim için önemli bir gelişme. Tohumlar Edirne ve Tekirdağ’daki 2 tohum üretimi yapan firmalardan bizim araçlarımızla teslim alındı, istasyona getirildi. Buradan da çiftçilik yapılmak üzere Karabağ bölgesine sevk edilecek. Oradaki atıl araziyi çiftçiliğe uygun hale getirmek üzere sevkiyatlar yapılacak” dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.