Kurban Bayramı’nda 7,5 Milyon kişi yollarda olacak

Kurban Bayramı’nda 7,5 Milyon kişi yollarda olacak

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan: Bayramda yaklaşık 7,5 Milyon kişi otobüsle seyahat edecek ve bu yolcunun yaklaşık %10’nu da...

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan: Bayramda yaklaşık 7,5 Milyon kişi otobüsle seyahat edecek ve bu yolcunun yaklaşık %10’nu da Kamil Koç taşıyacak.

Kamil Koç Otobüsleri Genel Müdürü Kemal Erdoğan bayram döneminin çok yoğun geçeceğine vurgu yaparak yaklaşık 7.5 Milyon kişinin otobüsle seyahat edeceğini söyledi.  Bayrama kısa bir süre kalmış olmasına rağmen talebin her geçen gün artarak devam ettiğini söyleyen Erdoğan bu talebi karşılama adına ek sefer planlamasına ağırlık verdiklerini ifade etti. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda 500 bin yolcuya hizmet verdiklerini söyleyen Kemal Erdoğan “Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. bu bayramda yaklaşık 2000 ek seferle, 750 bin yolcu taşımaya hazırlanıyor” dedi. Kurban Bayramı’nda yapılacak ek seferle ilgili de değerlendirmede bulunan Erdoğan: “Kurban Bayramı tatil sürecini 12 gün olacağını düşünüyoruz. Mevcutta ki yoğunluğumuz bu düşüncemizi daha da kuvvetlendiriyor. Bu süre zarfında yaklaşık 12.000 ana kalkış yapacağız. Operasyon ekibimiz Kurban Bayramı sürecinde yaklaşık 2000 ek sefer planladı. Bu ek seferlerin 1700’ü açılmış durumda geri kalan kısmı yoğunluk durumuna göre sefer yaptığımız noktalara dağıtılacak. Talebe göre nerelere kaç ek sefer koyacağımız şekillenecek.” dedi.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’dan yoğun olarak kalkış yapacaklarını belirten Kemal Erdoğan, özellikle son yıllarda bayramların yaz sezonuna denk geliyor olmasının, tatil yörelerine olan seferleri artırdığını belirtti. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Akdeniz ve Ege bölgelerine yoğun olarak seferlerimiz söz konusu. Bu hareketliliğin ana başlangıç İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerimiz olup, bu noktalardan tatil yörelerine büyük bir hareketlilik var. Havaların iyi gitmesi de bu hareketliliğin temel nedenlerinden biri aslında. Zira yolcularımız tatil için son fırsat olarak görmekte bu dönemi.”

Bayram süresince bireysel aracıyla seyahat edecekleri de uyaran Kemal Erdoğan  “Bireysel araçlarıyla seyahat etmeyi tercih eden yolcularımıza dikkatli olmalarını ve riske girmemelerini öneriyoruz. Tam dinlenmiş olarak yola çıkmaları ve trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri son derece önemli. Geçmiş tatil dönemleri de göstermektedir ki bireysel araçların bu tür zamanlarda kazaya karışma yüzdeleri son derece yüksek. Bayramı herkesin sevdikleri ile birlikte bayram neşesiyle yaşaması en büyük temennimiz.” şeklinde konuştu.

www.lojiport.com

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.