KOSDER’den “168 saat demirleme hakkı” teşekkürü

KOSDER’den “168 saat demirleme hakkı” teşekkürü

KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş, Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Tüzüğü’nde yer alan transit gemi geçişlerindeki 48 saat uygulamasının 168 saate çıkarılması kararı için hükümet yetkililerine teşekkür ettiği bir mesaj yayınladı.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş imzasıyla sitemizde de yayınlanmak üzere gönderilen yazıda şu görüşlere yer verildi:

“Türk denizciliğinin önemli sorunlarından biri olarak çeşitli platformlarda derneğimizin 1. ve 2. dönem başkanlığını yapmış olan, derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Salih Zeki Çakır tarafından dile getirilen Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Tüzüğü’nde yer alan ve sektör tarafından 48 saat uygulaması olarak bilinen düzenlemede değişikliğe gidildi.

Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Tüzüğü’nde yapılan değişiklikle 48 saat olarak belirtilen demirleme süresi Bakanlar Kurulu Kararı ile 168 saate çıkarılmış ve karar Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Bu uygulamadan en çok mağdur olan kesimlerden biri olarak, yapılan değişikliği sektörümüz, yan sanayimiz, tedarikçilerimiz, ekonomimiz ve ülkemiz adına çok hayırlı buluyoruz.

Öncelikle Türk ve yabancı armatörlere operasyonel kolaylık sağlayacak olan ve aynı zamanda gemilere mal ve hizmet üreten tedarikçilerimize Türk firmalarımıza önemli kazançlar sağlayacak olan düzenleme, Türk ve dünya denizciliğine hayırlı olsun.

Derneğimizin talebini yerinde bulan ve bu değişikliğin gerçekleşmesinde katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza ve Bakanlar Kurulumuza, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarımıza, Müsteşar Yardımcımıza ve Genel Müdürlerimize, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Hüseyin Kocabaş
Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER)
Yönetim Kurulu Başkanı

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.