Karsan, BredaMenarinibus ile büyüyor

Karsan, BredaMenarinibus ile büyüyor

Türk otomotiv sanayinde 45 yıllık deneyime sahip Karsan, 27 Mayıs – 1 Haziran 2011 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen 1.Toplu Taşıma Araçları...

Türk otomotiv sanayinde 45 yıllık deneyime sahip Karsan, 27 Mayıs – 1 Haziran 2011 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen 1.Toplu Taşıma Araçları Fuarı’na katıldı. Bu yıl ilki düzenlenen fuara J10 14+1 hat minibüsü, Vivacity 9.4 metre ve Avancity 12 metre BredaMenarinibus marka otobüsleriyle katılan Karsan, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Kocaeli’ye hizmet veren toplu taşıma kooperatiflerinin ve yakın bölgedeki toplu taşımacıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Karsan standını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ziyaret ederek Karsan üretimi araçlar hakkında bilgi aldı.

Karsan – BredaMenarinibus işbirliği;

Karsan, İtalya’nın önde gelen otobüs üreticisi BreadaMenarinibus’un otobüslerini üretmek, satmak ve BredaMenarinibus’a ihraç etmek üzere şirketle 26 Mart 2010 tarihinde Ön Anlaşma – MoU (Memorandum of Understanding) imzalamış ve bu doğrultuda Nisan ayında BMB’nin otobüs modellerinin deneme üretimine başlamıştı. Anlaşma kapsamında belirlenen dört aylık sürenin sonunda deneme üretimlerini başarıyla tamamlayan Karsan, şirketle olan işbirliğinin kapsamını genişletmek üzere, seri üretim ve pazarlama faaliyetlerini içeren, stratejik ortaklık niteliğindeki nihai anlaşmayı imzaladı. Anlaşma kapsamında Karsan, on yıl süre boyunca BredaMenarinibus’un bütün araçlarının Türkiye’de üretilmesinden, pazarlanmasından, satışından, satış sonrası hizmetlerinden ve ihracatından münhasır olarak sorumlu olmuştur. 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.