İzmir Limanı bölünüp özelleşecek

İzmir Limanı bölünüp özelleşecek

 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Başkanvekili Ahmet Aksu’nun, özelleştirme takvimi hakkında yaptığı açıklamalara göre, Türkiye’de...

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Başkanvekili Ahmet Aksu’nun, özelleştirme takvimi hakkında yaptığı açıklamalara göre, Türkiye’de yıl sonuna kadar yoğun bir özelleştirme gündemi yaşanacak. Takvime göre, toplam 10 şeker fabrikası için önümüzdeki bir-iki hafta içinde ihaleye çıkılırken, Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım A.Ş.’de kalan yüzde 20’lik hisse önümüzdeki hafta ihale ilanına çıkacak. İzmir Limanı’nın kruvaziyer ve yük limanı olarak ikiye bölünerek özelleştirileceği süreç de bir-iki ay içerisinde başlayacak.

İzmir Limanı da kruvaziyer ve yük limanı olarak ikiye bölünerek özelleştirilecek. Kruvaziyer liman kısmında bir iki ay içinde, yük limanı kısmında ise çalışmaların tamamlanmasının ardından, yıl sonunda ya da en geç önümüzdeki yılın başında ihale ilanına çıkılacak.

İşletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilecek Salı Pazarı’nda (Galataport) imar planı çalışmalarında son aşamaya gelinirken, Derince Limanı’nda da imar çalışmasının ardından ihaleye çıkılacak.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.