İnci yönetimi yine feminen

İnci yönetimi yine feminen

İnci Holding'te Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ablası Emel İnci Önal'dan devir alan Şerife İnci Eren, şirketin rotasını bilişim, temiz enerji...

İnci Holding'te Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ablası Emel İnci Önal'dan devir alan Şerife İnci Eren, şirketin rotasını bilişim, temiz enerji ve su alanlarındaki yatırımlara yönelttiğini açıkladı.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın devri Hilton Oteli'nde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. "Gelişiyoruz, çünkü değişiyoruz" sloganıyla etkisel çözümlere odaklandığını söyleyen İnci Holding AŞ Yönetim Kurulu eski Başkanı Emel İnci Önal, Yönetim Kurulu'nda görevine devam edeceğini belirterek bayrağı Şerife İnci Eren'e devretti.

Şerife İnci Eren de İnci Grubu'nun son 4 yılda konsolide net satışlarını yüzde 75, toplam ihracatını yüzde 54, ödediği vergiler toplamını yüzde 188, SSK ödemelerini yüzde 75 ve ücretlere ödediği toplam tutarı yüzde 87 artırdığını söyleyerek, "Toplamda ödemiş olduğumuz finansman giderleri yüzde 80 azaldı. Uludağ İhracatçı Birliği'nin son verilerine göre, grubumuz Türkiye'nin otomotiv yan sanayii ihracatında ön sıralarda" dedi.

 Meral İnci Zaim, Ümit İnci Elbirlik, Emel İnci Önal, Şerife İnci Eren ve Perihan İnci (soldan sağa) bir arada.

Uzun vadeli plan yapılmasının öneminin giderek artmasından hareketle İnci Grubu olarak 5 yıllık gelişme planları hazırladıklarını belirten Eren, plan kapsamında belirledikleri hedefleri açıkladı: "Büyüme hedefimizi yüzde 14 olarak belirledik. Öz kaynakların güçlendirilmesi ve verimli kullanılmasını önemsiyoruz. Yapımızdakı yaratıcılık ve yenilikçilik anlayışı da her zaman olduğu gibi ürünlerimize yansımaya devam edecektir. Mevcut yatırımlarımızı teknolojiyle güçlendirecek, yeni yatırımların yanı sıra, yeni iş alanları ve fırsatları değerlendirilirken bilişim, temiz enerji ve su, tercih ettiğimiz konular olacaktır. İnci ailesi en az 2 kuşak birlikte çalışarak, bilgi ve birikimini gelecek kuşaklara aktarma fırsatını yaratmaktadır. Her zaman olduğu gibi yüzü geleceğe dönük, vizyonu net stratejik kararların oluşturduğu yürüyüşümüze birlik ve beraberlik içinde devam edeceğiz."

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.