İlk yeni Volvo FH eBay'de rekor fiyata satıldı

İlk yeni Volvo FH eBay'de rekor fiyata satıldı

Volvo Kamyon, seri üretimden çıkan ilk yeni Volvo FH çekicisini, eBay üzerinden yapılan açık arttırma ile satarak gerçek bir başarıya imza attı. 150.000...

Volvo Kamyon, seri üretimden çıkan ilk yeni Volvo FH çekicisini, eBay üzerinden yapılan açık arttırma ile satarak gerçek bir başarıya imza attı. 150.000 Avro ile kazanılan teklif, aracın piyasa fiyatını büyük ölçüde aşarken, açık arttırmanın tüm geliri Star for Life kuruluşuna bağışlanacak.

Fransa’daki Ducournau Taşımacılık’ın kurucusu ve filosunda 300’den fazla Volvo kamyon ve çekicisi bulunan Jean-Pierre Ducournau, açık arttırmayı kazanarak lansmanı gerçekleştirilen yeni Volvo FH çekicinin dünyadaki ilk sahibi oldu. Ön camındaki özel "Bir Numara" amblemi ile benzersiz bir görünüme sahip olan yeni serinin ilk FH’ı yardım amaçlı olarak eBay’de açık arttırmaya çıkartılmıştı.

Jean-Pierre Ducournau yaptığı açıklamada; “Açık arttırmayı kazanarak hem yeni Volvo FH’ın dünyadaki ilk sahibi olmaktan hem de bu vesileyle Star for Life kuruluşuna yardımda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Zaten yetmişlerin ortasında, Fransa’nın güneyindeki ilk Volvo F12 kamyonun sahibiydik ve yıllardır farklı yardım kuruluşlarını destekliyoruz” dedi.

Açık artırmanın yürütüldüğü web sitesi hemen hemen 165.000 ziyaretçiyi çekti. Rusya, Türkiye, İsrail de dahil olmak üzere Avrupa'nın her yerinden on gün boyunca teklif verildi. Avrupa’nın dört bir yanından katılımcılar arasında 35 kişi, ilk yeni Volvo FH için son açık arttırma tekliflerini verdi. Kazanan teklifin yüksek olacağı on gün süren açık arttırmanın başından belliydi. Verilen teklifler, aracın piyasa değerini açık arttırma başladıktan bir gün sonra geçmişti.

Volvo Trucks Corporation Başkanı Claes Nilsson, konu ile ilgili olarak;  “Bu kadar çok sayıda insanın, ilk yeni Volvo FH’a sahip olmak için istekli olduğunu görmek bizim için gerçekten gurur verici. Bu, hem kamyonun bir defaya mahsusluk bir koleksiyonun parçası olarak değeri hem de bütünüyle sahip olduğu cazibe hakkında bize çok şey anlatıyor” dedi.

Açık artırmanın tüm geliri, Güney Afrika'daki gençler arasında HIV virüsünün yayılmasını durdurmayı amaçlayan ve benzersiz bir eğitim programına sahip olan Star for Life kuruluşuna bağışlanacak. Star for Life yardım kuruluşunun amacı, genç insanların AIDS olmadan yaşamalarına yardım etmek ve onları gelecekte kendi hayallerini gerçekleştirmeye teşvik etmek. Volvo Kamyon, hali hazırda Durban ve Johannesburg çevresinde bu programa sahip 16 okula finansman sağlıyor.

Claes Nilsson “Star for Life, 2005 yılında çalışmalarına başlamasına rağmen büyük başarı sağladı. Yeni öğrenciler arasında HIV teşhisleri oldukça azaldı” diyor.

Açık arttırmanın galibi ise bağışı bizzat teslim etmek üzere 2013 baharında Güney Afrika'da düzenlenecek olan törene davet edilecek.

www.lojiport.com

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.