Gübretaş, 1 denizcilik şirketi aldı, ikisine ortak oldu

Gübretaş, 1 denizcilik şirketi aldı, ikisine ortak oldu

Gübre Fabrikaları, ikisi iştiraki olmak üzere üç şirkette çeşitli oranlarda pay alımına gidiyor. Gübre Fabrikaları, Gök Denizcilik'in hisselerinin ise tamamını satın alacak.

Yüzde 40 payı bulunan Negmar Denizcilik Yatırım'ın ise yüzde 20'lik kısmını daha alacak ve çoğunluğa ulaşacak. Gübre, yüzde 28 payının bulunduğu Narlı Feribot'un da yüzde 30'luk kısmını satın alacak. Satın alma kararları değerleme sonuçlarıyla netleşecek.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

GÖK DENİZCİLİK

"Şirketimiz, liman işletmeciliği konusunda faaliyet gösteren Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin hisselerinin tamamını, yaptırılacak değerleme çalışması sonrası belirlenecek değeri aşmamak kaydıyla, satın almaya karar vermiştir." 

NEGMAR DENİZCİLİK

"Şirketimizin 06.07.2017 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda Şirketimiz, kara ve deniz taşımacılığı konusunda faaliyet gösteren iştiraki Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş.'nin hisselerinin Etis Denizcilik Yatırım A.Ş.'ye ait olan yüzde 20'lik kısmını, 10.025.000-TL ve yaptırılacak değerleme çalışması sonrası belirlenecek değerleri aşmamak kaydıyla, satın almaya karar vermiştir." 

NARLI FERİBOT

"Şirketimizin 06.07.2017 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda Şirketimiz, feribot işletmeciliği konusunda faaliyet gösteren dolaylı iştiraki Narlı Feribot İşletmeciliği A.Ş.'nin hisselerinin Etis Denizcilik Yatırım A.Ş.'ye ait olan yüzde 30'luk kısmını, yaptırılacak değerleme çalışması sonrası belirlenecek değeri aşmamak kaydıyla, satın almaya karar vermiştir." 

HEDEFLERİNİ GÜNCELLEDİ

Gübre Fabrikaları Haziran ayı ortasında şirket hedeflerini güncellemişti. Buna göre konsolide cironun 2016'daki 2,8 milyar TL'den 2017'de 3,3 milyar TL'ye, FAVÖK'ün 130 milyon TL'den 230 milyon TL'ye yükselmesi bekleniyor. 2016 yılında 94 milyon TL olan yatırım harcamalarının ise 2017'de 143 milyon TL olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.

Businessht.com

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.