En fazla treyleri Krone sattı

En fazla treyleri Krone sattı

Krone, 2006 sonu itibariyle Türkiye’de ithal treyler pazarında liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Krone’nin 2006’da sattığı treyler sayısı 809....

Krone, 2006 sonu itibariyle Türkiye’de ithal treyler pazarında liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Krone’nin 2006’da sattığı treyler sayısı 809.

Avrupa’nın en büyük iki treyler üreticisinden biri olan Krone, Doğuş Grubu ile Türkiye pazarına girdiği 2003 yılından beri müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına uygun özel taşımacılık çözümleri sunarak, satış adetlerinde çok hızlı bir büyüme kaydetti. 2003 yılında 166 adet, 2004 yılında 190 adet treyler satışı gerçekleştiren Krone, 2005 yılında 402 adetlik satış ile satışlarını bir önceki yıla göre %112 oranında artırdı. 2006 yılında istikrarlı yükselişini hızla sürdüren Krone, 809 adetlik satış rakamına ulaştı. Böylece içinde olduğu segmentlerde –tenteli treyler, frigorifik treyler, tekstil taşıyıcı treyler ve platform tipi treyler– TAID tarafından satış adetleri takip edilen 5 marka arasında 2006 Aralık sonu itibarı ile lider oldu. 

Ürünlerinin üstün özellikleriyle sektörde standartları yükselten, geniş ürün gamı ile müşterilerinin her türlü taşımacılık ihtiyacına uygun çözümler sunan Krone, Türkiye çapındaki 15 adet yetkili satıcı ve servisiyle de, hizmeti, en hızlı şekilde müşterilerine ulaştırıyor. Krone, call center’ı ile de 24 saat müşterilerine cevap vermekte.

Yeni üretim lokasyonu Türkiye

2006 yılını yeni yatırımlar açısından da hareketli geçiren Krone, yeni üretim lokasyonu olarak 100 yıllık tarihinde en hızlı büyüyen pazar olma özelliği kazanan Türkiye’yi tercih etti. Markanın Doğuş Otomotiv’e ve Krone markasının Türkiye’deki istikrarlı büyümesine olan inancını gösteren bu gelişme paralelinde üretim için fizibilite çalışmalarına başlandı. Bu çalışmaların tamamlanmasını takiben 2008 yılının ilk çeyreğinde üretime geçmesi planlanan fabrikanın, ilk etapta 5000 adet treyler üretmesi öngörüldü.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.