Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi geliyor

Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi geliyor

Sağlık sivil toplum kuruluşu Mercy Ships'in, 2014 yılından beri Tianjin Xingang Tersanesinde inşa ettiği dev hastane gemisi teslimata yaklaşıyor.

Sağlık sivil toplum kuruluşu Mercy Ships'in, 2014 yılından beri Tianjin Xingang Tersanesinde inşa ettiği dev hastane gemisi teslimata yaklaşıyor. Tamamlandığında, yeni Global Mercy dünyanın en büyük sivil hastane gemisi olacak.

Mercy Ships, Sahra Altı Afrika'nın yetersiz sağlık hizmeti alan bölgelerine tıbbi bakım sağlıyor. Mercy Ships'e göre bölge nüfusunun neredeyse yarısı kıyı bölgelerinde yaşıyor ve hastane gemileri ihtiyacı olan insanlara bakım sağlamanın en pratik yolu.

Gemiler ayrıca yerel tıp uzmanları için eğitim veriyor ve karadaki tıbbi tesislere yardımcı olarak kapasite artırmaya yardımcı oluyor.

Yeni geminin 50 yıllık beklenen ömrü boyunca 150.000'den fazla kişiye ameliyathane sağlayacağı tahmin ediliyor. denizhaber.com Ayrıca, kuruluşun eğitmenlerinin yerel sağlık personellerine eğitim verebilecekleri eğitim alanları ve bir simülasyon laboratuvarı da olacak.

Mercy Ships başkanı Rosa Whitaker, "Global Mercy gerçek bir modern zaman harikası olacak. En son teknoloji  modern olanakları ve eğitimli personelleriye tamamen özel olarak inşa edilmiş bir hastane gemisi olacak" dedi.

Pimco'nun sahipleri olan Bill ve Sue Gross, 20 milyon dolar bağışladığı biliniyor. Ayrıca Tıbbi teknoloji şirketi BD (Becton, Dickinson and Company), altı adet tam donanımlı ameliyathaneye sahip olacak gemiyi için 1 milyon dolar değerinde nakit ve ekipman bağışladı.

Gemiyi Deltamarin tasarladı ve Stena RoRo, Mercy Ships adına inşaatı yönetiyor. Gemide, dört adet Wärtsilä 32 motor bulunuyor.

mercy-ships.pngKAYNAK: DENİZHABER.COM

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.