DSV yüzde 64 büyüdü, rekor kara ulaştı

DSV yüzde 64 büyüdü, rekor kara ulaştı

DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder, 2012 yılı ikinci çeyreğinde, DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı konsolide satışlarının,...

DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder, 2012 yılı ikinci çeyreğinde, DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı konsolide satışlarının, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 64 büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. Ozan Önder, aynı dönemde karlılık oranının geçen yıla oranla yüzde 52 arttığını belirtti.

DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder : ?Bunun yanı sıra istihdamımızı da yüzde 30 oranında artırdık, piyasalardaki olumlu tablonun etkisini göz önüne alarak bu alandaki yıl sonu hedefimizi yüzde 70 olarak güncelledik? dedi.

2012 yılı ilk yarı sonuçlarını değerlendiren Ozan Önder, konuya ilişkin yaptığı açıklamada görüşlerini şöyle dile getirdi: "2012 yılı bir önceki yıla oranlara beklentiler doğrultusunda ülkemizde büyümenin yavaşladığı bir dönem oldu fakat 2012 yılının ilk ayından itibaren grup olarak bir önceki yıldaki gibi büyümemizde herhangi bir yavaşlığa mani olmayacak yatırımlar ve planlar üzerinde hareket ettik bu da şu an ki rakamlara ulaşmamızı sağladı. Tüm ekip olarak büyük bir istekle ve inanarak yıla başladık ve rekorlarımızı kırdık.?

Ozan Önder, ?Avrupa ve Amerika bölgesindeki belirsizliklere rağmen Türkiye'nin 2008 yılından bu yana yeni pazarlara girme konusunda göstermiş olduğu başarılı performans nedeni ile 2011 yılındaki başarısının devamlılık arz edeceğine inancımız tamdır? dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: ?Özellikle deniz yolu konteyner taşımacılığında yıl sonuna kadar 50.000 Teu'ya ulaşacağımızı öngörüyoruz buda Türkiye konteyner taşımacılığı pazarında %1,7 pazar payına sahip olduğumuzu göstermekte bunun yanı sıra Hava Kargo taşımacılığında da %6.4 pazar payımızı artırmaya yönelik adımlar atmaktayız.?

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.