Doğalgazlı Iveco Daily'e ödül

Doğalgazlı Iveco Daily'e ödül

Sektöründe sürdürülebilirlik alanında mutlak birinci olan doğal gazlı IVECO Daily Hi-Matic, ikinci kez “Yılın Sürdürülebilir Panel Vanı” ödülünü kazandı.

IVECO’nun Daily Hi-Matic Natural Power aracı resmî lansmanından yalnızca birkaç gün sonra panel van kategorisinde “2018 Yılının Sürdürülebilir Panel Vanı” ödülünü kazandı. LifeGate ortaklığıyla “Vado e Torno” dergisinin verdiği ödül, kullanılan malzemeler ve enerji geri kazanımından, sürdürülebilir gelişime kadar geri dönüşüm ekonomisi sektöründeki önemli oyunculara yönelik olan Ecomondo 2017 ticaret fuarında sunuldu.
 Daily Hi-Matic Natural Power tamamen yeni Daily Blue Power ailesinin bir üyesi. Bu araç ailesi, operatörlerin şehir merkezlerine olan sınırlı erişim kısıtlamalarından kurtulmasını sağlayan bir dizi üründen oluşuyor. Bu yeni aile, her biri yüksek performans ve verimlilik sunan üç teknolojik seçenek sunuyor:
• Daily Hi-Matic Natural Power: Hafif Ticari Araç sektöründe 8 vitesli otomatik şanzımanasahip olan, Sıkıştırılmış Doğal Gaz ile çalışan ilk araç. Şehiriçinde düşük emisyon ve ideal sürdürülebilirliğin mükemmel birleşimini sunar. Biyometanla çalıştığında CO2 emisyonlarını sıfıra oldukça yakın bir oran olan %95’e kadar azaltır; 
• Daily Euro 6 RDE 2020 Hazır: Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından onaylanan, 2020 Gerçek Sürüş Emisyonları yönetmeliklerine hazır olan ilk LCV. Piyasada benzeri bulunmayan bir ürün.
• Daily Electric: En katı trafik sınırlamalarına sahip şehirlerde bile ulaşımı sağlayan sıfır salınımlı araç.
KARAR SÜRECİ
 
Daily Hi-Matic Natural Power,van kategorisinde prestijli “2018 Yılının Sürdürülebilir Panel Vanı” unvanını kazandı. Ödül, Milano Üniversitesi ortaklığıyla İtalyan dergisi “Vado and Torno” tarafından, 2017 yılında ticarî araç sektöründe mevcut olan yeni teknolojileri vurgulama amacıyla verilmekte. Karar süreci, LifeGate ortaklığında geliştirilen “Mobility Revolution Truck” derecelendirmesine dayanmakta. Bu derecelendirme, herhangi bir yük taşımaaracının çevresel etkisini değerlendirmek ve özetlemek için kullanılabilecek sayısal bir sınıflandırma sistemi. Ödül, bu ikinci yılında üç kategoride verilmeye devam etmekte. Daily Hi-Matic Natural Power, yeni Daily Blue Power ürün ailesinin bir parçasıdır. IVECO, bu ürün ailesinin lansmanını, yeni fabrika satış mağazası ve Daily’nin yuvasına geçiş kapısı olan Yeni Daily Center’ın Suzzara’daki 4 Ekim günü gerçekleşen açılışında yapmıştı. Bu yeni satış mağazası, birçok ödül kazanmış olan Daily ürün ailesini en iyi hâliyle göstermek ve benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak üzere açıldı. Ziyaretçiler, Daily’nin yeniliklerden ve başarılardan oluşan uzun geçmişinin yanı sıra, bu olağanüstü ürün ailesinin öne çıkmasını sağlayan özellikleriyle gelişmiş teknolojilerini keşfedebilirler. Müşteriler ayrıca fabrikada Daily’nin montaj sürecini görerek montaj hattından çıkan araçların tutarlı bir şekilde oldukça kaliteli olmasını garanti eden gelişmiş üretim teknolojilerini ve süreçlerini doğrudan deneyimleyebilirler.  Suzzara’da üretilen yeni Daily Blue Power ailesi, operatörleri, şehirlerde giderek katılaşan trafik ve erişim kısıtlamalarından kurtararak sınırları olmayan taşımacılık kavramının yolunu açıyor. Bu şekilde, şehir taşımacılığı yapan operatörler için sürdürülebilir bir iş ortağı olmayı hedefliyor. 
sty-2018-award-ceremony.jpg
LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.