DHL'den Somali'ye yardım kampanyası

DHL'den Somali'ye yardım kampanyası

Son üç ay içerisinde beş yaşın altında 29 bin çocuğun açlıktan öldüğü, gereken yardımın ulaşmaması durumunda 500 bin çocuğun daha öleceği...

Son üç ay içerisinde beş yaşın altında 29 bin çocuğun açlıktan öldüğü, gereken yardımın ulaşmaması durumunda 500 bin çocuğun daha öleceği tahmin edilen Somali'deki felaket için DHL de harekete geçti. 220 ülkenin tamamının katıldığı yardım kampanyası kapsamında Türkiye Bölge Direktörlüğü de hem çalışanların maaşlarından yaptıkları katkılar ile hem de kurumsal olarak bağış yapıyor. DHL bünyesinde tek bir merkezde toplanacak olan bağışlar, Somali'deki ilgili merkeze gönderilecek.

Somali için toplanan toplam bağış miktarının, grup tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirten DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi "Bölge ve dünya merkezi ile birlikte yer aldığımız özellikle doğal afetler ve çevre ile ilgili projelerde, DHL'in yer aldığı 220 ülke eş zamanlı olarak projeye dahil ediliyor ve bu ortak çalışmaların sonucunda birlikten doğan güçle, DHL'in maddi ve manevi katılımının çapı da ciddi ölçüde artıyor. Somali'ye yardım kampanyamızdaki güncel rakamlara baktığımda görüyorum ki, çok kısa sürede ciddi miktarda ve etkili bir bağış topladık. Grup olarak birlikte hareket ettiğimiz takdirde çok daha efektif bir sonuç ortaya çıkıyor ve bu da bizi çok daha fazla mutlu ediyor" dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.