DHL çalışanlarından gönüllü hareket

DHL çalışanlarından gönüllü hareket

DHL Global Forwarding Türkiye çalışanları, 2008 yılında Asya Pasifik’te başlatılan ve tüm dünyada hızla yankı bulan ‘Global Gönüllüler Günü’...

DHL Global Forwarding Türkiye çalışanları, 2008 yılında Asya Pasifik’te başlatılan ve tüm dünyada hızla yankı bulan ‘Global Gönüllüler Günü’ kapsamında İstanbul Zihinsel Engelliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile down sendromlu gençlerle iki gün boyunca bir araya geldi.

Asya Pasifik’te 2008 yılında başlatılan ve çalışanların aktif olarak katıldığı “Global Volunteers Day” (Global Gönüllüler Günü) artık tüm DHL Global Forwarding dünyasında sürekliliği olan bir proje olarak hayata geçiriliyor. Global Gönüllüler Günü etkinlikleri kapsamında DHL Global Forwarding Türkiye çalışanları bu yıl İZEV Vakfı işbirliği ile Down Sendromlu çocuklar ile keyifli zamanlar geçirdi, iki gün boyunca resim, boyama, seramik, takı ve mutfak atölyeleri gibi çalışmalar yaptı.

Projenin çıktılarının aktarıldığı, down sendromlu gençlerin ev sahipliği yaptığı, İZEV Vakfı’nda düzenlenen gecede konuşan DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, hava ve deniz yük taşımacılığı pazarında dünya lideri olan DHL Global Forwarding’in tüm dünyada 30 bin çalışanı ile sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev aldığını ifade etti. İnanç, Asya Pasifik’te 2008 yılında başlatılan ve çalışanların aktif olarak katıldığı Global Gönüllüler Günü’nün her yıl birbirinden dikkat çekici çalışmalar ortaya koyduklarını söyledi.

‘Çalışanlar mesailerinden 3’er saat ayırdı’

Bu yıl İZEV Vakfı işbirliği ile Down Sendromlu çocuklar ile bir araya geldiklerini belirten Kerem İnanç DHL Global Forwarding Türkiye çalışanlarının iki gün boyunca mesailerinden 3’er saatlerini ayırarak gerçekleştirdikleri projede down sendromlu gençler ile birlikte resim, boyama, seramik, takı ve mutfak atölyeleri gibi çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Down Sendromlu gençlerle bir şeyler üretmenin, onlarla vakit geçirmenin paha biçilemez bir değer olduğunun altını çizen İnanç, sosyal sorumluluk anlamında ortaya koyduğumuz bu tip projeleri artırarak içinde bulunduğumuz topluma daha fazla yarar sağlamayı, daha fazla insanın bu tip projelerde yer almasını amaçlıyoruz.” dedi.


LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.