Bozhane Limanı'na gemi yanaşma izni verildi

Bozhane Limanı'na gemi yanaşma izni verildi

Deniz Ticaret Odası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Oğuz Ünlüer, belediye tarafından işletmesi üstlenilen Bozhane Limanı’nın iskele iç tarafına gemi yanaşma izni verildiğini açıkladı.

“İMEAK Deniz Ticaret Odası Kdz. Ereğli (Batı Karadeniz Bölgesi) Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Kdz. Ereğli Belediyemiz tarafından işletmesi üstlenen Bozhane Limanımızın iskele iç tarafına gemi yanaşma izni verilmesini memnuniyetle karşıladığımızı paydaşlarımız ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Ünlüer ve Meclis Başkanmız Kamil Ustaoğlu’nun yoğun diplomasi ve gayretleri ile Liman Başkanlığımız ve ilgili kamu kurumları tarafından yapılan kontroller sonrası alınan karar gereği Bozhane Belediye Limanı İskele iç tarafına gemi yanaşma izni verilmiştir. Buna göre, gemiler için Boy sınırlaması maksimum 115 Metre, Draft sınırlaması maksimum 5.5 Metre olarak uygulanacaktır. An itibarı ile yükleme-boşaltma trafiğine kısmen açılan limanımıza gemiler yanaşmaya başlamıştır.

Batı Karedeniz bölgesinin önemli miktarda yükünü çeken limanımızın diğer kısımlarında da gerekli güçlendirme ve tadilat çalışmaları sürmekte olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bozhane Limanımızın gemi yükleme-boşaltma trafiğine açılması için her türlü can/mal güvenliği ve mevzuata uygunluğunu gözeterek samimi çaba gösteren Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı’ya, Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’a, Liman Başkanımız Sayın Bülent Taşdemir’e, sorunumuzu her türlü platformda seslendirerek çözüm isteyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Arslan Keleş’e teşekkür ederiz.

Ayrıca sorunun çözümü için yol açıcı işbirliklerinden dolayı siyasilerimiz ve bürokratlarımıza teşekkürlerimizi bildiririz.”

KAYNAK: EREĞLİ ÖNDER GAZETESİ

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.