Borusan Limanı'nın verimliliği artıyor

Borusan Limanı'nın verimliliği artıyor

Borusan Limanı, dünyada 200'den fazla limanda kullanılan Navis SPARCS N4 Terminal Operasyon Sistemi yazılımını devreye aldı.  Borusan Limanı, liman...

Borusan Limanı, dünyada 200'den fazla limanda kullanılan Navis SPARCS N4 Terminal Operasyon Sistemi yazılımını devreye aldı.  Borusan Limanı, liman operasyonlarında performans ve verimliliği artıran bu konteyner yazılımını kullanan tüm Türkiye'de üçüncü, kuruluş oldu.

Navis SPARCS N4'ün 13 Mart 2011 itibariyle devreye alınması sayesinde limanda veri transferi kaynaklı zaman kayıpları ve  hataların minimize edilmesi, merkezi planlama ile rıhtım ve terminalde verimlilik artışı, gemi operasyon hızlarında artış ve araç kalış sürelerinde düşüş gibi avantajlar elde edilmesi planlanıyor. Aynı zamanda dünya çapında Navis SPARCS N4'ü kullanan diğer limanlar ile ve Konteyner hatları ile  tam entegrasyon sağlanıyor. Bu sayede Borusan Limanı tüm operasyonlarını gerçek zamanlı izleyebiliyor ve müşterilerine gerçek zamanlı rapor sunabiliyor.

Borusan Limanı'nın verimliliği daha da artıyor

Dünya çapında standart bir yazılım olması sayesinde tam entegrasyon sağlayan Navis SPARCS N4 ile Borusan Limanı'nın verimliliği daha da artıyor. Bilgi transferinde otomasyonun yanı sıra limanda rıhtım ve sahalarda merkezi planlama gerçekleşiyor, tüm ekipmanların RF terminalleri bulunuyor ve operasyonlar bireysel inisiyatifler yerine program üzerinden gerçekleştiriliyor. Saha optimizasyonu, ekipman optimizasyonu ve en iyi konteynerin seçilmesi gibi konularda verimlilik sağlanıyor.

Navis SPARCS N4 sayesinde dünyadaki tüm terminallerle ortak bir dili kullanan Borusan Limanı programı kullanan diğer limanların know-how'ını da anında sisteme entegre edebiliyor. Yılda iki kez bir üst modeli çıkan bu programı kullanan limanlar sürekli gelişiyor ve yeniliklere açık oluyor. Aynı zamanda program sayesinde, Borusan Limanı diğer limanlarda kullanılan performans ve verimlilik artırıcı aksiyonları anında devreye alarak müşterilerine pek çok avantaj sunuyor.

Navis SPARCS N4 projesinin adımları Şubat 2010'da başladı

Borusan Limanı'nda Navis SPARCS N4 projesinin başlangıç adımları Şubat 2010'da atıldı. Kendini bu işe adayan bir ekip ile bir yıl boyunca konteyner süreçlerinin yeniden tasarımı, program geliştirme ihtiyaçlarının analizi, anahtar kullanıcı eğitimleri, geliştirmelerin tamamlanması ve test edilmesi, son kullanıcı eğitimleri, devreye alım testleri sırasıyla tamamlandı.
2002 yılında Borusan Limanı Otomasyon Sistemi'ni hayata geçiren Borusan Limanı, 2005 yılında BOPSNET (Borusan Port Services Network) platformunun yazılımına başlamış ve şimdiye kadar kendi yazılımlarını geliştirmiş bulunuyor.  

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.