Başbakan Ford Cargo direksiyonunda

Başbakan Ford Cargo direksiyonunda

 Çevre ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı projeyle, vatandaşların daha sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak amacıyla son bir yılda...

 

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı projeyle, vatandaşların daha sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak amacıyla son bir yılda 300’ü aşkın çevreci araç belediyelere hibe yoluyla kazandırıldı.Çevre ve Orman Bakanlığınca hibe edilen katı atık toplama araçları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun iştirakleriyle gerçekleştirilen merasimle sahiplerine verildi. 30 Mart 2011 tarihinde bakanlık tarafından düzenlenen Sıkıştırılmış Katı Atık Toplama Aracı Dağıtım Töreni’nde belediye başkanları anahtarlarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan anahtar tesliminin ardından Ford Cargo aracını test etti.

Burada bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti ve il ayrımı gözetmeksizin 98 belediyeye 103 adet sıkıştırılmış katı atık toplama aracı dağıttıklarını söyledi. Daha önce 230 katı atık toplama aracı dağıttıklarını belirten Erdoğan, son bir yılda toplam 333 katı atık toplama aracını hibe yoluyla belediyelere kazandırdıklarını vurguladı.

Konuşmasında çevreciliğin ve çevreyi korumanın önemini vurgulayan Başbakan Erdoğan daha sora çöp toplama kamyonu olarak kullanılacak Ford Cargo Yeni İnşaat Serisi’nden 1826 aracın direksiyonuna geçti. Proje kapsamında Çevre ve Orman Bakanlığı 2010 yılında 51 araçta tercihini Ford Cargo 1826’dan yana kullanırken 2011 yılı içinde yeni siparişler teslimat için hazırlanıyor. Tamamen Türk mühendisliğinin bir ürünü olan üstün performanslı ve çevreci Euro-5 motoru, düşük işletim maliyetleri ve yakıt tüketimi ile Ford Cargo, belediyelerin çöp kamyonu filolarında liderliğini sürdürüyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.