Avrupa’dan alınan akaryakıt, Türk Lirası ile ödenebilecek

Avrupa’dan alınan akaryakıt, Türk Lirası ile ödenebilecek

Yeni uygulamaya göre, uluslararası arenada taşımacılık yapan DKV Kart sahibi şirketler, en büyük maliyet kalemleri olan akaryakıtı Avrupa?da da Türk...

Yeni uygulamaya göre, uluslararası arenada taşımacılık yapan DKV Kart sahibi şirketler, en büyük maliyet kalemleri olan akaryakıtı Avrupa?da da Türk Lirası ile alabilecekler.

DKV Kart kullanıcıları böylelikle kurdaki avantajlardan yararlanabilecek, yüksek gişe kurlarından korunabilecekler.

Türkiye?de lojistik şirketlerinin maliyetlerini yüzde 35?e varan oranda hafifleterek ilgi odağı haline gelen DKV, Avrupa?daki akaryakıt alımlarının TL ile ödenmesi dönemini başlatıyor. 2012?nin son çeyreğinde hayata geçirilecek yeni uygulama, Avro ile ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Akaryakıtın yanı sıra otoban ve feribot geçişleri, yol yardım hizmetleri, vergi iadesi gibi harcama kalemlerinin de ister TL, ister Avro ile ödenmesini mümkün kılan uygulama, DKV Kart kullanıcılarını yüksek gişe kurlarından koruyacak.

Tuna: ?Lojistik sektörüne döviz kuru avantajı geliyor.?

DKV Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Tuna, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: ?DKV Türkiye olarak, ülkemizdeki lojistik şirketlerinin rekabet gücünü artırıcı uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz. Türk Lirası ile ödeme yapma imkanının müşterilerimize büyük kolaylık sağlayacağı kanısındayız. DKV ile çalışan lojistik şirketlerinin tümünün Avrupa genelinde DKV Kart kullanarak yaptıkları harcamalar, ödeme tarihi geldiğinde fatura tarihindeki kur üzerinden hesaplanacak ve şirketler tercihlerine göre ister TL, ister de Avro ile ödeme yapabilecekler.?

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.