Automechanika İstanbul’a yoğun ilgi

Automechanika İstanbul’a yoğun ilgi

Bölgenin en dinamik ve kapsamlı otomotiv etkinliği olan Automechanika Istanbul, bu sene 9-12 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek....

Bölgenin en dinamik ve kapsamlı otomotiv etkinliği olan Automechanika Istanbul, bu sene 9-12 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden olan Messe Frankfurt ve Deutsche Messe tarafından düzenlenen uluslararası ticari fuar, 2001 yılından bu yana TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor. Toplam 1600’ün üzerinde firma, yenilikçi ürünlerini yüksek profilli ziyaretçilerine bu yıl 38 bin üzerinde metrekare bir alanda sergileyecekler.

FUARA YOĞUN İLGİ

Automechanika İstanbul’un birçok açıdan önemli ölçüde büyüme kaydettiğini dile getiren Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel ; "Türkiye toplam araç üretiminde son 3 senedir 1 milyon adetin üstünde performans göstererek Avrupa’da ilk 5’de bulunmaktadır. Bu başarının bir parçası olmak bizi mutlu ediyor. 9 senedir düzenlemekte olduğumuz Automechanika Istanbul fuarı sektörden gelen talep doğrultusunda artık her sene Nisan ayında düzenleniyor. Fuar, üretimde güçlü olan Türkiye’nin özellikle ihracatına çok büyük katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl, 123 ülkeden 44,469 ticari ziyaretçi getirerek, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için üzerimize düşen görevi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Ayrıca, 2014 senesinde 34,791 m² net alanda düzenlenen fuarımızda  40 ülkeden 1,475 katılımcı yer almıştır. Bu sayıları daha yukarı taşımak için 2014 senesinde 12 salonda düzenlenen fuarı, bu sene 14 salonda düzenleme kararı aldık. Bu yıl fuara katılmak isteyen firmaların uzun bir bekleme listesi oluşturmuş olması oldukça sevindirici. Beraber sektörü ileri taşımak için çalışmalarımızı her sene daha fazla arttırıyoruz" dedi.

ULUSLARARASI KATILIM ARTIYOR

Otomotiv yedek parça sektörünün Avrasya'daki lider fuarı, bu yıl yeni eklenen 2 salonla birlikte toplam 14 salonda düzenlenecek. Automechanika Istanbul’un, bu sene geçmiş dönemlere kıyasla daha da büyüyeceğini ve Türkiye'nin güçlü ekonomik duruşunun uluslararası otomotiv sektörüne yansıyacağını belirten Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdür’ü Tayfun Yardım ise ; “Otomotiv yedek parça sektöründeki en büyük ve en önemli fuar olan Automechanika, dünyada 14 ülkede gerçekleşmektedir. Türkiye; AB, Orta Asya ve Orta Doğu arasında, tüm bu hareketli piyasalara kolay erişim sağlayan stratejik bir konumda yer alıyor. Türkiye'nin Avrupa'ya ve komşu ülkelere ihracatının artması ülkenin bu heyecan verici pazarların giriş kapısı olarak pozisyonunu teyit ediyor. Türkiye'nin GSYİH'i son 11 yıldır her yıl ortalama %4,9 artıyor. Ulusal para biriminin stabilizasyonu, ihracatta büyük artış ve ekonomik reformların başarıyla uygulanması gelecekteki sürdürülebilir olumlu gelişmelerin de yolunu açtı. Türk dış ticaretindeki artış ve ithalatın da istikrarlı bir şekilde artması, dünyanın dinamik ekonomilerinden biri olarak Türkiye'nin önemini vurguluyor. Otomotiv Sektörü, toplam ihracatta %12’lik payla Türkiye'nin 1 numaralı ihracat sektörüdür. Automechanika Istanbul, güçlü performansını korumaya devam edecek ve geçmiş dönemlere göre uluslararası katılım daha büyük olacak” dedi.

14 FARKLI ÜLKEDE DÜZENLENİYOR

“Automechanika” marka adı , dünyanın otomotiv yan sanayilerine yönelik başarılı fuarları temsil ediyor. Automechanika fuarları, dünyanın dört bir yanında 14 farklı ülkede düzenleniyor. Meksika'dan Şanghay'a kadar gerçekleşen tüm Automechanika etkinlikleri fuar markasının bilinirliğini arttırıyor. Bu etkinlikler sayesinde tüm Automechanika fuarlarına her yıl daha da çok ziyaretçi geliyor.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.